Domáce Šport Top

VIDEO Brutálna noc v NHL a v hlavnej úlohe bol Erik Černák. Krv tiekla v bitkách a súbojoch slovenského obrancu

Slovenský obranca Tampy Bay Erik Černák bol v NHL v hlavnej úlohe zápasu s Coloradom. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Zaujímavý duel má za sebou Erik Černák v NHL. Slovenský obranca Tampy Bay totiž v súboji s Coloradom Avalanche zlikvidoval hneď dve najväčšie hviezdy súpera, aj celej súťaže. Nathana MacKinnona a Mikka Rantanena.

Bol to poriadny divoký zápas, výsledkovo aj tým, čo sa odohrávalo na ľade. Tampa vyhrala v Colorade 4:3 po predĺžení a sériu triumfov natiahla už na 11 zápasov, čo je nový klubový rekord. O víťazstve Tampy rozhodol jej najproduktívnejší hráč Nikita Kučerov. No divákov v hale poriadne “vytočil” slovenský hokejista Erik Černák. V siedmej minúte druhej tretiny fauloval Mikka Rantanena, ktorý narazil ľavým ramenom na mantinel, skončil v nemocnici a do zápasu sa nevrátil. Bolo to nešťastné, neohrabané, síce neúmyselné podrazenie, ale z hry vyradilo jedného z najlepších útočníkov NHL.

Podľa trénera Jareda Bednara bude tímu chýbať možno aj dva mesiace, keďže Rantanen má zlomenú kľúčnu kosť a štandardná dĺžka rekonvalescencie v prípade takého zranenia sa pohybuje v rozmedzí šiestich až ôsmich týždňov. Černák tak môže od NHL očakávať dodatočný a tvrdý trest na niekoľko zápasov. Čo môže byť aj mínus niekoľko stotisíc dolárov na jeho konte. Rantanen odohral v aktuálnej sezóne 42 zápasov so ziskom 41 bodov (19+22) a je štvrtým najproduktívnejším hráčom Colorada.

Slovenský obranca bol na ľade 21 minút a 38 sekúnd, zaznamenal dva plusové body, jednu strelu a šesť “hitov”. No na konte má okrem Rantanena aj ďalšiu “akciu” zápasu. Stal sa z neho Zorro pomstiteľ potom, ako zo súboja Palát – MacKinnon odišiel český útočník krvavý a otrasený na striedačku. V Černákovi vzkypela žlč a chcel sa Kanaďanovi pomstiť hneď na ľade. Začala sa tak hromadná bitka, v ktorej ale slovenský obranca ťahal za kratší koniec a skončil na ľade pod telami ďalších hokejistov. Pritom Palát bol ten, ktorý vyprovokoval bitku, keďže chcel MacKinnona faulovať, no pošmykol sa a dostal preto poriadny “strom”. Nič viac. To, že bol potom ako po knokaute od Atillu Végha, je iba Palátova hlúposť a chyba.