Regióny Košice Domáce Top

VIDEO brutálnej zrážky, pri ktorej zomrela UČITEĽKA Iveta! Vpálil do nej bývalý POLITIK: Vieme detaily

Nehoda Hrhov. Zdroj: FB
Tragickú haváriu zachytila autokamera. Zdroj: FB

HRHOV – Tragédia na východe Slovenska. Pri včerajšej čelnej zrážke dvoch áut prišla o život 56-ročná učiteľka. Na videu z autokamery vidieť, ako do Fabie, v ktorej sa viezla ako spolujazdkyňa, narazil Mercedes. Za volantom auta, ktoré prešlo do protismeru, sedel bývalý starosta. 

K tragickej nehode došlo v utorok (25. apríla) ráno v katastri obce Hrhov pri Rožňave. „Podľa predbežných informácií došlo z doposiaľ nezistených príčin k čelnej zrážke dvoch vozidiel, a to vozidla značky Škoda Fabia a vozidla značky Mercedes, po ktorej začala Škoda Fabia horieť,“ informovala po nehode polícia. Viac svetla do toho, čo sa na ceste stalo, vnieslo video z autokamery, ktoré zverejnil vodič idúci za vozidlom, ktoré tragédiu zapríčinilo. Ako vidieť na záberoch, Mercedes mal ťažkosti udržať sa vo svojom pruhu, prešiel do protismeru, takmer zišiel z cesty, a následne vrazil do protiidúcej Fabie.

Žiaľ, zrážka si vyžiadala jednu obeť. Obaja šoféri, 66-ročný vodič Škody Fabie a 49-ročný vodič auta značky Mercedes, boli prevezení na ďalšie ošetrenia do nemocnice. „Vzhľadom na rozsah zranení vodičov nebolo možné podrobiť dychovej skúške, preto im bol na zistenie prítomnosti alkoholu prípadne iných omamných látok v ich organizme odobratý biologický materiál,“ uviedla polícia. Vo Fabii sa nachádzala okrem vodiča aj 56-ročná žena, ktorá zraneniam na mieste podľahla. Podľa informácií zverejnených na sociálnej sieti išlo o učiteľku Ivetu. „Jedna úžasná pani učiteľka a moja jediná babka,“ napísala so žiaľom Natália.

Za volantom vozidla značky Mercedes, ktoré nehodu zapríčinilo, sedel bývalý starosta obce Krásnohorské Podhradie Peter B. Ten získal mediálnu pozornosť v roku 2018, keď ho policajti zastavili, ako šoféruje podnapitý. Nafúkal 0,73 promile.

Podľa vyjadrenia blízkeho, exstarostovi včera „prišlo zle, bol na ceste do nemocnice.“ Čo bolo presnou príčinou nehody, vyšetruje polícia. „Rožňavský policajný vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví,“ dodali policajti.

Tragická nehoda v Hrhove. Zdroj: Polícia SR – Košický kraj
Tragická nehoda v Hrhove. Zdroj: Polícia SR – Košický kraj