Spoločnosť Domáce Top

VIDEO Česká a slovenská polícia medzi sebou súperia. Dôvod vás prekvapí

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Sociálne siete pohltili aj políciu. Okrem toho, že ich hlavnou prioritou je pomáhať a chrániť, nezabúdajú prinášať aktuálne informácie. Všetko podstatné sa dozviete na ich stránkach, vďaka ktorým sa podarilo vypátrať mnoho hľadaných osôb, či nájsť stratené veci. Naposledy Polícia Slovenskej republiky vyburcovala jedným zo svojich statusov českých kolegov. Tí vymysleli zaujímavú výzvu. Zapojiť sa musíte aj vy. Okrem toho sa naša polícia rozhodla plniť aj sny.

 

Len nedávno slovenská polícia zverejnila status, ktorým dala na známosť, že to so sociálnymi sieťami podľa nich naozaj vedia. Uviedli, že ich profily patria medzi najinteraktívnejšie spomedzi stránok polícií v Európe. Dokonca v pomere k počtu obyvateľov sú ich sociálne siete najsledovanejšie v Európe v rámci stránok polícií.

To si všimla aj Polícia Českej republiky a svojich slovenských kolegov preto vyzvala na ,,instagramový súboj‘‘. Dokonca navrhla aj súťažné podmienky: ,,Zvíťazí ten, kto získa do 30.11.2019 viacej nových sledovateľov na Instagrame,‘‘ napísala česká polícia na sociálnej sieti.

 

Českí kolegovia vyzvali tých slovenských na súboj. Zdroj: FB Policie České republiky

Skrytý zmysel

Na prvý pohľad sa to zdá ako výmysel, no o opaku nás presvedčila samotná hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová. ,,Prezídium Policajného zboru akceptovalo žiadosť českých kolegov o zapojenie sa do výzvy o najväčší počet nových sledovateľov v rámci Instagramu za mesiac november 2019.‘‘

Nejde len o marketingový typ súťaže, výzva má oveľa hlbší zmysel. Polícia totiž na ich motto “Pomáhať a chrániť” nezabúda ani v tomto prípade. ,,Víťazný Policajný zbor určí vo svojej krajine charitatívnu skupinu, ktorej porazený Policajný zbor z druhej krajiny pripraví darčekové a užitočné predmety, pričom nie je vylúčené, že takáto forma podpory bude po vyhlásení výsledkov ešte viac rozšírená,‘‘ dodala pre Glob.sk Bárdyová. Polícia Českej republiky si zvolila Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Je to nadácia, ktorá pomáha deťom policajtov a hasičov, ktorí zomreli pri výkone služby.

 

 

Motto “Pomáhať a chrániť” sa snaží polícia uplatniť aj v rôznych súťažiach. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

 

Kolegovia sa stretli

Policajný zbor preto vyzýva Slovákov, aby sledovali ich profil: ,,Tak poďme do toho! Vďaka za vašu podporu.‘‘ Postupne budú tiež pridávať ďalšie informácie o súťaži. A na koniec, samozrejme, zverejnia aj výsledok celej akcie.

Na margo súťaže sa dokonca prezident PZ Milan Lučanský stretol aj so svojim českým kolegom Jánom Švejdarom, pred ktorým sa vyjadril: ,,Proti našim fanúšikom nemáte šancu!”

 

Policajní prezidenti sa stretli. Zdroj: IG PoliciaSR

Splnený sen

Okrem spomínanej súťaže naša polícia vyzýva aj na ďalšiu dobročinnú vec. Pripravili projekt Policajné Vianoce, vďaka ktorému sa vybraní ľudia môžu stretnúť s policajtmi. ,,Policajti sa v rámci preventívnych aktivít stretávajú s rôznymi ľudskými osudmi, ktoré sa týkajú aj najmenších. Medzi deťmi a mladými ľuďmi je množstvo takých, ktorí majú k polícii pozitívny vzťah, alebo aj snívajú o tom, že raz budú medzi nami. Nie každému sa to môže splniť,‘‘ napísala polícia. Ak poznáte ľudí, ktorí sú hendikepovaní alebo sa nachádzajú v náročnej životnej situácii a potešilo by ich stretnutie s policajtmi, môžete tak ešte dnes napísať polícii, ktorá sa už o všetko postará. ,,Vyberieme troch pomyselných výhercov a aspoň takouto formou im splníme ich sny.‘‘