Politika Spoločnosť Domáce

VIDEO Členovia Demokratickej strany zamkli dvere úradu špeciálnej prokuratúry. Žiadajú vyšetrenie viacerých káuz

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Predstavitelia Demokratickej strany uzamkli reťazou vstupné dvere na Úrade špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Vyjadrili tak svoj nesúhlas s postupom prokurátora, ktorý nariadil prepustiť bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor strany, pričom jej členovia tiež vyzvali ľudí, aby v pondelok 20. januára začali o 11:55 všetci spoločne protestne trúbiť.

 

„Ak špeciálny prokurátor Dušan Kováčik nevie, ako sa zatvárajú kočnerovci, Gorily a vysokopostavení zločinci, ktorí parazitujú a ničia životy slušných ľudí, tak my – Demokratická strana – mu to ukážeme. Nech sa pozrie na túto reťaz. Zločinci, ani tí vysokopostavení, sa z basy nepúšťajú,“ vyhlásil volebný líder Demokratickej strany a poslanec Národnej rady SR Jozef Rajtár.

Ľubomír Galko pripomenul, že práve v dôsledku tlaku jeho kolegov skončili vo svojich funkciách niektorí ľudia. „Ako Robert Kaliňák, Ladislav Bašternák, Marian Kočner, šéf finančnej polície Bernard Slobodník, prezident finančnej správy František Imrecze či štátna tajomníčka Monika Jankovská alebo Viliam Jasaň. Na rade sú Dobroslav Trnka a Ján Počiatek,“ dodalGalko.