Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

VIDEO Desivé DETAILY tragédie súrodencov, ktorí vypadli z okna: Čo sa v bytovke dialo? SVEDOK prehovoril

BRATISLAVA – V nedeľu postihla bratislavskú Petržalku veľká tragédia. Z jedného z bytov na Vyšehradskej ulici vypadli muž a krátko na to aj žena. Okrem toho našli policajti v byte aj nevládne telo len 10-ročného chlapca. Prehovoril svedok tragédie. Z jeho slov mrazí. 

 

Aktualizácia o 13.00 h K celej tragédii sa vyjadril hovorca bratislavských policajtov Michal Szeiff: “Ihneď po prijatí prvotného oznámenia o páde muža z jedného z bytov, policajti na mieste začali vykonávať potrené úkony s cieľom objasnenia okolností tejto udalosti. Po príchode hliadky PZ na miesto sa zranený muž nachádzal vo vozidle rýchlej lekárskej pomoci. Vtedy ale nebolo jednoznačne zrejmé, z ktorého bytu 7-poschodového obytného domu k pádu muža došlo, rovnako tento muž pri sebe nemal žiadny doklad totožnosti a zároveň nikto z obyvateľov obytného domu muža nespoznal.”

Policajti sa snažili skontaktovať s obyvateľmi každého z bytov uvedeného domu. Od nich záskali informácie, ktorých hodnovernosť však bolo potrebné verifikovať, no vzhľadom na neprítomnosť viacerých obyvateľov bytového domu bolo
preverovanie časovo náročnejšie.

“V tom čase neexistoval zákonný dôvod, aby policajti využili svoje oprávnenie a otvorili niektorý z bytov. V rámci vykonaných úkonov bola využitá aj možnosť služobného dronu. Až po druhej udalosti – pádu osoby ženského pohlavia sa podarilo polícii identifikovať totožnosť ženy a následne lokalizovať konkrétny byt,” vysvetľuje Szeiff.

Až keď sa policajtom nepodarilo nadviazať s nikým v byte kontakt a mali podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať ďalšia osoba, policajti využili svoje zákonné oprávnenia a do bytu vošli. A tam našli mŕtveho chlapčeka.

“Vyšetrovanie v tomto prípade v súčasnej dobe aj naďalej intenzívne pokračuje. Aby nedošlo k jeho zmareniu, bližšie informácie poskytneme až keď to situácia vo vyšetrovaní umožní,” dodáva hovorca.

Okolo celej udalosti visí množstvo otáznikov, pretože zatiaľ nikto nevie, čo sa presne stalo. Všetko sa to začalo ešte predpoludním. “Na linke 158 sme krátko po 10.15 h prijali informáciu, v zmysle ktorej malo dôjsť k pádu osoby mužského pohlavia z jedného z bytov na Vyšehradskej ulici v Petržalke. Muž bol privolanou záchrannou službou prevezený do jednej z nemocníc, kde zraneniam podľahol,” uviedli muži zákona.

Rodinná tragédia v bratislavskej Petržalke má tri obete. ZDROJ: Maarty

Krátko po 15. hodine polícia obdržala ďalšie hlásenie, podľa ktorého malo dôjsť na rovnakej adrese k ďalšiemu pádu z okna – tento raz išlo o osobu ženského pohlavia. Tá zraneniam na mieste podľahla. Policajti na mieste činu vykonávali potrebné úkony a snažili sa lokalizovať byt, z ktorého dvojica vypadla. Vo vnútri ich ale čakal veľký šok.

“Krátko pred 16.30 h policajti za splnenia zákonných podmienok otvorili predmetný byt, vo vnútorných priestoroch ktorého našli telo maloletej osoby – približne 10-ročného chlapca, bez známok života,” dodáva polícia.

Podľa dostupných informácií bol medzi dvojicou súrodenecký vzťah, pričom žena bola matkou nebohého chlapca. Hovorí sa dokonca aj o tom, že žena s chlapcom mali byť dobodaní, no tieto správy polícia zatiaľ nepotvrdila. Viac detailov prezradil svedok nehody.