Regióny Bratislava Top

VIDEO: DETAILY krádeže v PREPYCHOVOM SÍDLE Dominiky Cibulkovej!

BRATISLAVA – Počas dovolenkovania v Toskánsku ostali bývalej úspešnej teniske len oči pre plač. Zlodeji presne vedeli, čo v jej kráľovskom sídle hľadať. Zamerali sa na luxusné veci, ktoré si pobalili do strieborných kufrov. 

 

V nedeľu v noci (18.09.) sa stroho maskovaní lupiči vplížili do zabezpečeného apartmánu športovkyne cez terasové okno. Zachytil ich však kamerový systém pred vchodom, na chodbe aj v samotnom bytovom komplexe.

“VYNALIEZAVÍ ZLODEJI SA ZAMERALI NA LUXUSNÉ PREDMETY V SÚVISLOSTI S NOČNOU KRÁDEŽOU V CENTRE BRATISLAVY PÁTRAME PO TÝCHTO MUŽOCH,” avizovali muži zákona na sociálnej sieti a k statusu doložili inkriminované zábery. Policajti bratislavskej krajskej kriminálky vyšetrujú okolnosti nočnej krádeže, ku ktorej došlo počas uplynulého víkendu. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu krádeže, v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody.

Kráľovský príbytok bývalej tenisky vám vyrazí dych! Luxusné veci v sklenených vitrínach.
Zdroj: Polícia SR Bratislavský kraj

Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámi páchatelia vo večerných hodinách v čase od 19.30 do 20.15 h v sobotu dňa 18.09.2021 vošli do priestorov obytného domu, kde na najvyššom poschodí otvorili okno na chodbe a vošli na šikmú strechu tohto domu. Odtiaľ sa dostali k oknu vedúceho do jedného z bytov, na ktorom rozrezali roletu, vypáčili okno a vošli do vnútorných priestorov bytu,” objasnili detaily z dobre naplánovanej “vykrádačky”. Nakoľko v byte sa nachádzali psy, z bytu utiekli a k odcudzeniu vecí nedošlo.
Po neúspešnom prvom pokuse sa páchatelia presunuli na terasu vedľajšieho bytu (D. Cibulkovej), kde vypáčili dvere vedúce z terasy do bytu. Z jeho vnútorných priestorov následne odcudzili 2 cestovné kufre, do ktorých páchatelia vložili odcudzené veci. Z bytu následne odišli na doposiaľ neznáme miesto. “Celková škoda, ktorá bola týmto konaním spôsobená presiahla škodu veľkého rozsahu. Za uvedené konanie hrozí páchateľom v zmysle zákona v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,” objasnili policajti.
V tejto súvislosti sa obracajú aj na verejnosť so žiadosťou o spoluprácu. “V prípade ak občania spozorovali vo večerných hodinách v sobotu dňa 18.09.2021 v blízkosti Dunajskej ulice v Bratislave sa pohybovať osoby s kuframi, striebornej farby, atypicky polepenými nálepkami (viď príloha – video) resp. osoby na nižšie uvedených záberoch, aby kontaktovali políciu. Rovnako žiadame aj vodičov taxislužieb alebo majiteľov ubytovacích zariadení, ktorí disponujú informáciami k osobám resp. k uvedeným cestovným kufrom, aby rovnako kontaktovali políciu na bezplatnom čísle 158 prípadne tak urobili formou súkromnej správy na FB Polícia SR – Bratislavský kraj,” obracajú sa s prosbou na verejnosť.