Domáce Šport Top

VIDEO Feherváry s Húskom vymenili hokej za hračkárstvo. Počas zápasu im diváci zahádzali ľad plyšákmi

Charitatívna hokejová akcia Hershey Bears s hádzaním plyšiakov. Zdroj archív

BRATISLAVA – Hokej v USA a Kanade je fenomén, aký nemá nikde inde na svete obdoby. Podmienkami, množstvom hráčov, štadiónov, mediálnym záujmom, objemom financií, ale aj rôznymi spoločenskými akciami.

 

Platí to, či už ide o juniorské súťaže, nižšie zámorske ligy alebo výstavnú NHL. Že to nie je iba hokej, to predviedli v zápase AHL Hershey Bears – Hartford fanúšikovia domáceho tímu, ktorí verní charitatívnej akcii a tradícii premenili klzisko na detský kútik, alebo obchod s plyšovými hračkami.

Ide o niečo, čo je unikátne a výnimočné aj na kanadsko-amerických štadiónoch. Na ľad ich diváci po góle svojho tímu Hershey nahádzali neskutočných 45 650. Plyšové hračky poputujú do približne štyridsiatich miestnych organizácií určených deťom – škôl, nemocníc či kostolov.

Do vriec ich dávali viac ako 30 minút a zaplnili dve plné nákladné autá. To, že to bol nový svetový rekord bolo iba doplnkovou reklamou akcie, ktorá sa koná vždy 1. decembra a vypredaná je už niekoľko mesiacov dopredu. Úžasnú atmosféru na vlastnej koži okúsili aj slovenskí hokejisti – brankár Hartfordu Adam Húska a obranca Hershey Martin Feherváry. Plyšákové orgie si veru užili do sýtosti aj na striedačkách, ktoré sa za pár minút premenili  romantickú detskú izbu.

Mohlo by vás zaujímať: