Politika Domáce Top

VIDEO Hlina nahral flákačstvo Kotlebu: Na návšteve v jeho župe, čistý horor na cestách

BANSKÁ BYSTRICA – Šéf KDH je opäť raz poriadne znechutený. Alojz Hlina si na Facebooku tentokrát rýpol do banskobystrického župana Mariana Kotlebu. Dôvodom bola Hlinova návšteva obce Čekovce v okrese Krupina, ktorý spadá práve pod banskobystrickú župu, a katastrofálny stav jednej z ciest.

Hlina sa do dedinky dostal v rámci programu 365, čo je jeho osobný záväzok prejsť 365 dedín pešo po Slovensku. K videu pridal aj status: „Ak to pôjde takto daľej v Banskobystrickom samosprávnom kraji sa bude musieť vytvoriť nový príspevok.  Tzv. Tlmičový príspevok. Župa bude prispievať na opravu tlmičov,” napísal.

Cesta v zúfalom stave

„Môžem vám povedať, čo ma zarazilo – je to pekná, malebná obec, ale prístup tu majú ako po tankodrome. Ja som si nebol istý, či som v Lešti, čo je tuto kúsok na vojenskom výcvikovom tábore, alebo je toto naozaj prístupová cesta,” tvrdí Hlina a dodáva, že cesta medzi Bzovikom a Čekovcami je naozaj v zúfalom stave.

Šéf kresťanských demokratov vysvetľuje, že nehovorí, že to vzniklo za šéfovania Mariana Kotlebu, zároveň ale dodáva, ž sa to ani trošku neopravilo, ale zhoršilo. „Neprináša to výsledky,” hovorí Hlina a uzatvára: „Naozaj, keď idete po tejto ceste, tie tlmiče musíte vytrieskať veľmi rýchlo. Takže takýto je stav ciest, ktoré spadajú pod Banskobystrický samosprávny kraj, aktuálne Krupina, obec Čekovce.”

Alojz Hlina

Ak to pôjde takto daľej v Banskobystrickom samosprávnom kraji sa bude musieť vytvoriť nový spríspevok. Tzv. Tlmičový príspevok. Župa bude prispievať na opravu tlmičov.

Zdroj: ph, Foto a video: FB / Alojz Hlina