Politika Zahraničné

VIDEO: Horor na palube boeingu. Myslela som, že zomrieme, povedala pasažierka

Cestujúci zažili počas letu minúty hrôzy. Ilustračné foto: TASR/AP

PRIŠTINA/BAZILEJ – Minúty skutočnej hrôzy zažili pasažieri počas letu z kosovskej Prištiny do švajčiarskej Bazileji. Stroj Boeing 737 sa po pár minútach dostal do veľmi silných turbulencií. Niektorých zo 121 pasažierov hádzalo v sedačkách, akoby boli bábiky. Jedna žena zobrala mobil do rúk a dramatické scény natočila.

 

Lietadlo typu Boeing 737-300 sa dostalo krátko po štarte z letiska v kosovskej Prištine do silných turbulencií, informoval blick.ch. “Začalo sa to asi desať minút po štarte,” uviedla 31-ročná Mirjeta Basha. Lenže turbulencie boli čoraz silnejšie. Lietadlo sa čím ďalej viac triaslo. Basha teda schmatla mobil a dramatickú situáciu na palube zachytila na video.

Scény zobrazujú, akej sile bol stroj vystavený. Jednu letušku, ktorá práve v uličke rozdávala nápoje, to katapultovalo nabok. Servírovací vozík, z ktorého nápoje pooblievali cestujúcich v blízkosti, letel priestorom ako hračka. Cestujúcimi to tiež hádzalo a batožina vypadávalo zo skriniek na sediacich ľudí. Stále znova je počuť vydesené výkriky, jeden z pasažierov sa zo strachu o život dokonca začal modliť.

“Myslela som, že zomrieme”

“Ľudia cez seba divoko kričali a ja som si myslela, že teraz zomrieme,” povedala 31-ročná žena. Personál zostal aj napriek dramatickým momentom pokojný. Snažil sa dostať situáciu pod kontrolu.

Po štvrťhodine sa horor na palube skončil. Stroj napokon bez problémov a podľa plánu pristál v Bazileji. Desať cestujúcich utrpelo ľahšie zranenia a ošetrili ich. Ostatní vyviazli bez zranení, ale so šokom na celý život.