Spoločnosť Zahraničné Top

VIDEO Istota je istota! Obrovský asteroid, ktorý sa priblížil k Zemi, mal na sebe rúško

Ilustračná foto: pixabay

BRATISLAVA – Je aj vo vesmíre povinné nosiť rúško? Uplynulú stredu preletel okolo Zeme obrovský asteroid s označením 52768 (1998 OR2).  Našu planétu minul vo vzdialenosti šesť miliónov kilometrov. Ľudstvo malo opäť šťastie a k zrážke, našťastie, nedošlo.

 

Obrovský útvar sa v súvislosti s pandémiou koronavírusu na modrej planéte dobre pripravil. Niektorí ľudia tvrdili, že na obrázku observatória Arecibo v Portoriku má asteroid na sebe ochrannú masku.

Vedci si robili žarty a poznamenali, že asteroid nosí rúško. Zdroj: Arecibo Observatory

Anne Virkkiová, šéfka radarovej planetárnej stanice na observatóriu Arecibo, vo svojom statuse žartovala: “Topografické znaky, ako sú kopce a hrebene hôr na jednom konci asteroidu 1998 OR2 sú z vedeckého hľadiska fascinujúce. Ale keďže teraz všetci myslíme na COVID-19, vyzerajú tieto vlastnosti akoby 1998 OR2 skutočne myslel na to, aby si nasadil masku na tvár.”

Asteroid tak okolo nás preletel v bezpečnej vzdialenosti a s “ochrannou maskou”. Podľa centra pre blízke objekty k Zemi NASA (NEO) 52768 (1998 OR2) preletel okolo Zeme v stredu o 11:56 hodine. Centrum skúma objekty, ktoré by sa potenciálne mohli zraziť so Zemou.

Asteroid 52768 (1998 OR2) bol – ako naznačuje jeho pomenovanie – objavený v roku 1998. Bol označený za nebezpečný, pretože má rozmery 152 metrov a mal sa dostať k Zemi bližšie ako na osem miliónov kilometrov.

Mohlo by vás zaujímať