Politika Zahraničné Top

VIDEO Johnson vyvolal pred voľbami senzáciu. Tento klip hovorí za všetko

Boris Johnson hral kľúčovú úlohu v predvolebnom klipe. Zdroj: YouTube / screenshot

LONDÝN – Krátko pred dnešnými parlamentnými voľbami v Spojenom kráľovstve vyvolal premiér Boris Johnson rozruch s reklamou založenou na milostnom príbehu z filmu „Love Actually“. Šéf konzervatívnej strany hrá v príspevku kľúčovú scénu. Film sa na sociálnych sieťach rýchlo šíri.

 

Poznáte film „Love Actually“ (“Láska nebeská”)? V ňom je scéna, kde jedna z postáv vyznáva lásku žene pomocou posolstiev na papierových ceduľkách. Film natočený v roku 2003, sa stal veľmi obľúbeným.

Odkazy na ceduľkách

Boris Johnson si túto scénu z filmu požičal. V príspevku zazvoní počas Vianoc na zvonček pri dverách jednej ženy a prosí ju prostredníctvom posolstiev na papierových ceduľkách o to, aby volila konzervatívnu stranu („Vote Conservative actually“ s narážkou na originálny názov spomínaného filmu “Love Actually”). Jeden z odkazov na papieri naráža na Johnsonovho súpera, labouristu Jeremyho Corbyna – “Ten druhý môže vyhrať”.

Príspevok s vianočnou atmosférou odkazujúci  na film, kde si zahral jednu z hlavných úloh Hugh Grant, vyvolal v Británii senzáciu.

Grant je kritikom Johnsona

Paradoxom je, že herec Hugh Grant je jedným z najväčších kritikov Borisa Johnsona a podoporuje kandidátov opozičných strán. Chodí s nimi od dverí k dverám, aby ľudí inšpiroval k “správnej” voľbe.  Konzervatívci by podľa posledných prieskumov YouGov v Dolnej snemovni získali 339 kresiel. Kvôli väčšinovému volebnému systému si však Johnson nemôže byť úplne istý svojím víťazstvom. V mnohých volebných obvodoch majú konzervatívci a labouristi veľmi tesné preferencie.

Hugh Grant je veľkým odporcom Borisa Johnsona. Zdroj: TASR / AP

Ukradol myšlienku?

Krátko na to, ako Johnson na Twitteri zverejnil video, prihlásila sa k slovu kandidátka labouristov Rosena Allin-Khanová a obvinila premiéra, že jej ukradol myšlienku pre vlasnú predvolebnú reklamu. Aj ona totiž napodobňovala v príspevku scénu zo spomínaného filmu, ale zverejnila ho už 22. novembra. 

Briti si dnes volia novú Dolnú snemovňu. Johnson v súčasnosti vedie menšinovú vládu a v nových voľbách chce získať viac podpory pre svoju dohodu o brexite.

Mohlo by vás zaujímať