Spoločnosť Domáce Kultúra Top

VIDEO Legendárny Joker láme rekordy. Vracia sa na plátna

Zdroj: Continental film

BRATISLAVA – Skrachovaný komediant je späť. Joker sa vracia. Keďže je horúcim kandidátom na získanie niekoľkých Oscarov, snímka sa opäť vráti na plátna kín. Potešia sa najmä tí, ktorí ju zatiaľ vzhliadnuť nestihli. No protestovať určite nebudú ani tí, ktorí si film pri popcorne už pozreli. 

 

Film Joker hlási návrat do slovenských kín. Dôvod je jasný. Snímka získala až jedenásť oscarových nominácií a spomedzi minuloročných titulov zabodovala. Prestížna Akadémia filmových umení a vied vyhlásila nominácie už vo všetkých 24 kategóriách.

Joker nepochybne zaujal slovenské publikum. V kinách si ho minulý rok pozrelo takmer 190-tisíc divákov. Tí, ktorí film nestihli, majú opäť šancu. Temný príbeh zrodu kultového zloducha sa vráti na filmové plátna vo februári. ,,Spoločnosť Continental film vráti snímku do kín v sérii špeciálnych premietaní pred oscarovským večerom i po jeho uskutočnení,‘‘ povedal z Continental film Peter Gašparík.

 

Prevalcoval ostatných

Príbeh skrachovaného komedianta Arthura Flecka spôsobuje zimomriavky po celom tele. Hlavný hrdina sa pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. Po mnohých problémoch začne čoraz viac prepadať do hlbín druhého menovaného a postupne sa mení v ikonického zločinca. Toho spozná svet pod menom Joker.

Film bol už od svojej premiéry veľkým favoritom na ocenenie pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Hlavný protagonista Joaquin Phoenix za svoje stvárnenie neúspešného zabávača, ktorý sa stane jedným z najlegendárnejších komiksových zločincov, skutočne aj nomináciu získal.

No to nie je ani zďaleka všetko. Film si môže z tradičného oscarovského večera odniesť niekoľko ďalších ocenení. Získať môže cenu za najlepší film, najlepšiu réžiu či najlepší adaptovaný scenár. Jedenástku cien dopĺňajú cena za najlepšiu kameru, najlepšiu pôvodnú filmovú hudbu, najlepší strih, najlepší mix zvuku, najlepší strih zvuku, najlepšie kostýmy a najlepšie masky.

 

Joker sa opäť vráti do kín. Zdroj: Continental film

Pár výhier už v zbierke má

Fenomenálny film má na konte už niekoľko ocenení. Na udeľovaní Zlatých glóbusov ocenili Phoenixa v kategórii najlepšieho mužského hereckého výkonu v dramatickom filme. Skladateľka Hildur Guðnadóttir si zase odniesla sošku za najlepšiu filmovú hudbu roka.

92. ročník udeľovania Oscarov sa uskutoční 9. februára v Los Angeles. Koľko sošiek si Joker odnesie nie je jasné, no je viac než isté, že ocenenia mnohí očakávajú.

 

Phoenix už ocenenie získal. Zdroj: Continental film

Všetky nominácie na Oscarov na ďalšej strane