Spoločnosť Domáce Kultúra Top

VIDEO Manželka či milenka? Skutočný problém nastáva, ak sa v svojich plánoch spoja

Zdroj: Continental film

BRATISLAVA – Toto je možné naozaj len vo filme! Predstavte si, že sa ako manželia dohodnete na striedavej starostlivosti. Manžel tak trávi týždeň s vami a týždeň je na ,,dovolenke’’. Na prvý pohľad to v zvláštnom trojuholníku naozaj celkom funguje. Všetko prebieha hladko a manžel si začína na kočovný život zvykať. No táto dohoda môže mať aj prekvapivú dohru. 

 

Česká komédia si tentoraz zobrala na paškál manžela, ktorý akosi vystrkuje rožky. Milostných trojuholníkov sme tu už mali neúrekom, ale aby sa spojila manželka s milenkou, to tu ešte nebolo.

 

Ženský zmysel

Ako to už býva zvykom, ženám nič neutečie a už vôbec nie tým podozrievavým. Inak to nie je ani v tomto prípade. Režisér Petr Zahrádka nás zavedie do domácnosti, kde žije Zuzana so svojim manželom Jiřím a dvomi deťmi. Po pätnástich rokoch manželstva Zuzana začína tušiť, že má Jiří milenku. Presvedčí sa o tom vtedy, keď ,,nenápadne” nazrie do jeho mobilu. Rozhodne sa svoju sokyňu Lenku návštíviť. Tá pracuje v kníhkupectve a to posledné, čo by čakala, je návšteva Jiřího ženy. Zuzana však prichádza s unikátnou ponukou. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jiřího rozdelili a urobili tak z neho ,,chlapa na striedačku’’.

 

Manželka Zuzana to nespokojnej polovičke poriadne spočíta. Zdroj: Continental film

Život v iných domácnostiach

Zuzana nalieha a napokon milenka s netradičným návrhom súhlasí. A tu sa začína kolotoč plný humoru, problémov, ale aj premyslených plánov. Ženy postavia Jiřího pred hotovú vec a ten sa tak musí každý týždeň sťahovať do druhej domácnosti. Občas sa stane, že dorazí do tej nesprávnej, ktorá je na druhom konci Prahy. Občas sa stanú aj situácie, kedy Zuzana k milenke nabalí aj ich dve deti. Napriek tomu, sa ale Jiřímu plán začína pozdávať, no nakoniec sa to preňho skončí nočnou morou. A keď sa ešte do toho pripletie kolega, ktorý je po celý čas doňho beznádejne zamilovaný, je to hotová katastrofa. Čo myslíte? Stanú sa z rivaliek nakoniec kamošky do dažďa? 

 

Milenka s manželkou si nakoniec sadnú. Zdroj: Continental film

Prekvapivý Jiří

Česká komédia je dokonalou oddychovkou nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Záver však všetkých prekvapí. Už keď sa zdá, že sa viac nedá, tak je to zrejme iba začiatok. Jiří to ženám pekne spočíta a diváci odchádzajú so smiechom z kinosály.

Vo filme sa môžete tešiť na Jiřího Langmajera, Ivanu Chýlkovú a Luciu Žáčkovú. Táto ústredná trojica vás dostane do kolien. „Jiřího Langmajera poznám 20 rokov a v tej role som ho videl od začiatku. S Ivanou Chýlkovou a Luciou Žáčkovou sme sa profesijne stretli prvýkrát a musím povedať, že dohromady to s nimi bola krásna práca,“ povedal režisér Petr Zahrádka.

 

Jiří nakoniec vymyslel výbornú stratégiu, ktorou sa zachránil. Zdroj: Continental film

Neuveriteľne rýchlo

Vo vedľajších úlohách sa predstavia Iva Janžurová či Pavel Nový, ktorí si zahrali rodičov Zuzany. Ich dialógy a stretnutia s dcérou dotvoria atmosféru celého filmu. Mnohé hlášky si diváci budú ešte dlho pamätať. Nakrúcanie prebiehalo počas divadelných prázdnin a tak mali všetci herci čas. Film nakrútili za 19 dní.

 

Film bol nakrútený za neuveriteľných 19 dní. Zdroj: Continental film

Mohlo by vás zaujímať: