Spoločnosť Domáce Kultúra PR článok Top

VIDEO Milovníci folklóru sa majú na čo tešiť. Folklórnu Bystricu poctí legendárny Čechomor

Zdroj: TASR / Oliver OndrṚ

BRATISLAVA – Leto hýri folklórom. Festival ľudovej hudby a tanca je opäť tu. Folklórna Bystrica sa zase raz ukáže vo svojej plnej kráse. Amfiteáter Paľa Bielika v Banskej Bystrici sa zaplní tradičnou slovenskou kultúrou. O zábavu sa postarajú vychýrené folklórne skupiny a legendárny Čechomor. Neváhajte, lístky sa rýchlo míňajú.

 

Už o hodinu mesto pod Urpínom oživí a prinesie krásu tradičnej ľudovej kultúry. Folklórna Bystrica je novým prírastkom do veľkej rodiny folklórnych festivalov a slávností na Slovensku.

Akcia má ambíciu vrátiť tradíciu folklórnych koncertov a festivalov, ktoré sa v predošlej ére tešili veľkému záujmu. Moderná doba tieto aktivity ale rokmi zastavila. ,,Nezastavila a neutlmila však záujem Banskobystričanov a obyvateľov širokého okolia o ľudovú tvorbu a o folklór ako celok. Veríme, že sa náš festival stane oslavou folklóru, miestom stretnutia dobrých ľudí, pre ktorých je podpora, oživovanie a zachovávanie kultúry slovenského národa prirodzenou súčasťou života,‘‘ napísal festival na svojej oficiálnej stránke.

Už od prvého dňa nebude núdza o vystúpenia folklórnych súborov. Hneď na úvod sa predstaví vysokoškolský súbor ľudových piesní a tancov Poľana Brno.

 

Pestrý program na sobotu. Zdroj: folklornabystrica.sk

Headliner je jasný

Počas piatka nebude chýbať ani koncert skupiny Čechomor. Je to česká hudobná skupina hrajúca v originálnom poňatí české, moravské a slovenské ľudové piesne. Kapela vznikla ešte v roku 1988. ,,Veľmi sa tam tešíme, príďte všetci,” pozýva Čechomor vo videu.

 

Umenie na každom rohu

Lákadlom v sobotu je najmladší umelecký kolektív, reprezentant folklóru Slovákov žijúcich vo Vojvodine – Folklórny súbor Detvan. ,,Združenie mladých ľudí, zanietencov a milovníkov ľudového tanca a hudby, vynikajúcich tanečníkov, spevákov, hudobníkov z celej Vojvodiny,” uviedol festival.

 

Program na nedeľu. Zdroj: folklornabystrica.sk

Lístky sa míňajú

Milovníci folklóru si určite prídu na svoje. Festival ponúka tri varianty vstupeniek. Tie si zakúpite TU.

  • Piatok / Sobota – 20 eur
  • Piatok – 16 eur
  • Sobota – 6 eur

 

Galéria
Počas festivalu vystúpia mnohé súbory. Zdroj: FB Folklórna Bystrica
Amfiteáter ožije folklórom. Zdroj: FB Folklórna Bystrica
Milovníci folklóru si prídu na svoje. Zdroj: FB Folklórna Bystrica
navigate_before
navigate_next