VIDEO Môžu toto myslieť vážne? Reťazec chce vyrábať zeleninu z mäsa

WASHINGTON – Firmy, ktoré sa zaoberajú náhradami mäsa, sú na vzostupe. Napríklad vegáni majú určite radosť zo zeleninových hamburgerov, ktorých výrobou sa zaoberá napríklad americká firma Beyond Meat. Reťazec rýchleho občerstvenia Arby’s teraz zavelil do protiútoku. Chce vyrábať zeleninu z mäsa. Môže toto vôbec myslieť vážne?

 

Americká firma Arby’s sľubuje úplne novú kategóriu potravín – Meat Vegetables (niečo ako mäsová zelenina). Stručný názov znie Megetables.

Hovorca spoločnosti tento týždeň uisťoval verejnosť: “Nie je to žiadny PR ťah.” Spoločnosť založená v roku 1964, ktorá má 3300 filiálok, svoje mäsové kreácie doteraz iba skúšala v testovacej kuchyni, ale celý nápad údajne nie je myslený v žiadnom prípade ako vtip.  “Máme v úmysle ju predávať v našich reštauráciách,” vysvetlil hovorca. “Momentálne na tom pracujeme.”

https://vimeo.com/344324877

“Ak iní môžu zo zeleniny vyrábať mäso, prečo by sme nemohli vyrobiť z mäsa zeleninu?”, položil otázku marketingový šéf Arby’s Jim Taylor na firemnom blogu. A hneď bola odprezentovaná aj mrkva z morčacích pŕs. Má názov Marrot. Producenti mäsových náhrad sa tiež len snažia, aby zelenina vyzerala tak, ako ju Američania skutočne chcú, ako “lahodné mäso”, dodal Taylor.

Na to, či Arby’s dotiahne zámer do konca, alebo sa chce len priživiť na momentálnom vegánskom „humbuku“, si budeme musieť počkať. Či bude mať reťazec s nápadom úspech, je otázne. Pravdou však je, že spoločnosti, ako je napríklad Burger King, sa idú za vegetariánskymi hamburgermi od Beyond Meat a jej konkurenta Impossible Foods potrhať.

Viac o téme: Arby’s, Beyond Meat, hamburgery, mäso, Megetables, mrkva, vegáni, vegetariáni, zelenina

Súvisiace články