Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

VIDEO Najbližšie piatky budú úplne iné. RTVS chce prevalcovať televízie unikátnym projektom

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Koronavírus donútil Slovákov tráviť čas doma. Televízia sa tak pre väčšinu ľudí stala dennodenným kamarátom. No občas už aj tá omrzí. Dnešný deň však bude iný – výnimočný. Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) si pripravila unikátny program, ktorý vás prinúti zostať v pohodlí obývacej izby.

 

Kultúrny svet zostal z pandémie ochromený. Postupne zničila všetky projekty, ktoré by si mohli Slováci inak voľne vychutnávať. Keď ale nemôžete prísť za kultúrou sami, kultúra si našla cestičky a aj v čase izolácie prichádza za vami domov. Tak, ako aj dnes.

RTVS uvedie na Jednotke jedinečný program U VÁS DOMA, ktorý si budú môcť diváci pozrieť v štyroch priamych prenosoch. Predstavia sa známe kapely, speváci, osobnosti zo sveta divadla, poézie. Nebude chýbať ani folklór.

 

Sídliská najbližšie piatky ožijú. Zdroj: pixabay.com

Dôležití ľudia

Najbližšie piatky sa tak televízia postará o večery plné zážitkov. Dvory slovenských sídlisk ožijú a atmosféru prenesú až do obývačiek. A prečo práve sídliská? ,,Uvedomujeme si, že najviac divákov je na sídliskách. Pootvárajú okná, vyjdú na balkóny a môžu mať plnohodnotný koncert, ktorý sa aj priamo prenáša do domácností,’’ uviedol producent projektu U vás doma Dano Dangl.

Organizátori projektu chcú zabaviť divákov a vyzdvihnúť ľudí, ktorí sú v prvej línii. „Poďakovať treba týmto ľuďom, lekárom, personálu v seniorských zariadeniach, v nemocniciach, ale aj obyčajným ľuďom v obchodoch, ktorí nám teraz už dovolili trošku slobodnejšie dýchať,’’ zdôraznil organizátor projektu Martin Frimmer.

 

Poďakovanie patrí všetkým v prvej línii. Zdroj: TASR / Lukᚹ Grinaj

Vzájomná pomoc

Súčasťou je aj charitatívna zbierka #ktopomozeslovensku. Zapojiť sa môžu diváci, ale aj organizácie. Peniaze poputujú iniciatíve Kto pomôže Slovensku. „Vysielanie takéhoto programu na obrazovkách RTVS má v týchto ťažkých časoch predovšetkým ľudský význam. Oceňujem jeho výnimočnosť aj pre výrazný charitatívny rozmer,“ povedal programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák.

 

Počas koncertov vystúpia známi umelci. Zdroj: pixabay.com

Výnimočné piatky

Koncerty U vás doma sa uskutočnia v štyroch mestách. Dnes o 20:30 si môžete na Jednotke pozrieť prvý koncert, ktorý sa uskutoční v Žiari nad Hronom. Vystúpia Cimbal Brothers, Vidiek, herci Jozef Vajda či Ľuboš Kostelný. Zahrajú i Trombitáši. Moderátormi budú Katka Brychtová a Juraj Šoko Tabaček. „Na koncert sa nesmierne teším, že takýmto spôsobom sa priblížime divákom. Nechceme, aby chodili diváci za nami, chceme, aby nám tlieskali z balkónov svojich domovov. Aj takýmto spôsobom môže byť medzi nami a ľuďmi skvelá interakcia,“ dodala Katka Brychtová.

 

Prešov

Druhý koncert bude vysielaný 22. mája z Prešova. Vystúpi Katka Knechtová, divadlo Kavej, herečky Anička Rakovská a Janka Kovalčíková. Folklór zastúpi Lomnické čáve. Klavírny sprievod bude mať Daniel Špinar. Moderátormi večera budú Milan Junior Zimnýkoval  a Stanka Kašperová.

Rimavská Sobota

Koncert U vás doma sa uskutoční 29. mája aj v Rimavskej Sobote. Diváci a obyvatelia mesta sa môžu tešiť na obľubenú skupinu Fragile. Opäť sa predstavia herci Števo Martinovič, Adela Mojžišová a Soňa Norisová. Program doplnia herci z Túlavého divadla a tiež folkloristi Družina. Program povedie populárna dvojica Adela Vinczeová a Sajfa.

Bratislava

Posledný koncert sa bude konať 5. júna v hlavnom meste. Moderátormi akcie budú Marianna Ďurianová a Šarkan. Headlinerom bude skupina Hex, ktorej hity si budú pospevovať nielen diváci na sídlisku, ale aj pri televíznych obrazovkách. O zábavu sa postará divadelné predstavenie Prišla som bojovať o svojho manžela… alebo – A čo ja, láska?, v ktorom účinkujú Martin Mňahončák, Marta Sládečková, Dominika Kavašová a Zuzka Porubjaková. Hosťom bude bývalý prezidentský kandidát, vedec Robert Mistrík.

 

Hosťom posledného koncertu bude Robert Mistrík. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

Mohlo by vás zaujímať:

 

O zábavu sa postará aj skupina HEX. Zdroj: HEX