Domáce Kultúra Spoločnosť PR článok Top

VIDEO Najlepší muzikál všetkých čias ožíva. West Side Story prináša aj pálčivé témy

Zdroj: westsidestory.sk

BRATISLAVA – Láska nás sprevádza na každom rohu. No s ňou sa spája aj množstvo problémov. Poďte sa spolu s nami ponoriť do sveta 50. rokov, kde sa stretnú dve kultúry, ktoré proti sebe bojujú. Newyorská štvrť Upper West side nie je príliš bezpečná, tak sa pohodlne usaďte, začíname.

 

Už čoskoro sa môžete tešiť na najlepší muzikál všetkých čias. Príbeh boja o lásku okorenia úžasné tance a ešte lepšie spevácke sóla. Originál Broadway muzikál West Side Story bude pre vás zážitkom na celý život. Prepísaný príbeh lásky Rómea a Júlie otvára nielen rasové, ale aj migračné otázky. Muzikál totiž opisuje rivalitu medzi tínedžerskými pouličnými gangmi Jets a Sharks. Členovia Sharks z Portorika súperia so skupinou s poľskými koreňmi a robotníckou triedou Jets. Jeden z členov Jets Tony sa zamiluje do Marie, sestry Bernarda, ktorý je lídrom Sharks. A vtedy nastane konflikt. Pálčivé a aktuálne témy vás zrejme dovedú až k slzám.

 

Energia na javisku

Muzikál West Side Story v slovenskom naštudovaní aj v tomto roku pokračuje vo svojom turné. Pod režijnou taktovkou Jána Jackuliaka sa dočkáte veľkolepej šou aj vo vašom meste. Predstaví sa vám až 42 skvelých hercov a tanečníkov. Mená ako Dušan Cinkota, Gregor Hološka, Katarína Ivánková, Silvia Soldánová či Ondro Antálek nemôžu chýbať. ,,Ja som nadšený. Nadšený som z tých hercov, lebo takú energiu a to, ako to hrajú, som v živote nezažil. Klobúk dole. Na Slovensku máme takých šikovných ľudí a ja im za to vďačím,” dodal režisér muzikálu Ján Jackuliak.

Hlavných postáv sa zhostili Romana Dang Van a Tomáš Palonder. ,,Pozývam vás všetkých, ktorí máte radi silné príbehy. Je silný nielen slovom, ale aj hudobným spracovaním. Mám pocit, že sa máte, na čo tešiť. Určite neváhajte a staňte sa súčasťou tohto úžasného muzikálu,” povedal Tomáš Palonder. Spolu so symfonickým orchestrom pod vedením dirigenta Petra Valentoviča sú zárukou fenomenálneho zážitku.

 

O pestré kostýmy nebude núdza. Zdroj: westsidestory.sk

Legendárne melódie

Uvedenie West Side Story na Broadway v roku 1957 úplne prepísalo históriu muzikálového divadla. Jeho piesne nie sú ani po toľkých rokoch zabudnuté. Práve naopak. Melódie Leonarda Bernsteina „Maria“, „Tonight“, „Somewhere“ alebo „I Feel pretty“ si budete spievať ešte po ceste domov. Muzikál si stále drží svoju slávu, hrá sa na javiskách po celom svete a preto nesmie chýbať ani u nás.

 

Známe melódie rozprúdia krv v žilách. Zdroj: westsidestory.sk

Zrod West Side Story

Pôvodne to mal byť príbeh z East side, kde sa do seba mali zamilovať židovka a syn írskeho imigranta. S nápadom urobiť verziu Rómea a Júlie prišiel režisér a choreograf Jerome Robbins. Na spoluprácu oslovil slávneho skladateľa Leonarda Bernsteina a scenáristu Arthura Laurentsa. Ich práca na im ale príliš nedarila.

O niekoľko rokov neskôr sa Bernstein s Laurentsom v bazéne hotela v Beverly Hills zhovárali, aká je škoda, že sa im nepodarilo dokončiť projekt z East side. Keď si všimli titulku losangeleských novín, všetko bolo jasné. Písalo sa tam totiž o boji tínedžerských gangov v meste, ktorý vypukol medzi Mexičanmi a takzvanými Američanmi. A práve to sa stalo námetom pre ich muzikál. Príbeh nakoniec presunuli na West side, kde popri Ukrajincoch a Poliakoch žili aj prisťahovalci z Haiti či Portorika. Tento latino element všetci privítali. Vďaka tomu aj Bernstien mohol využiť melódiu, ktorú zložil pred rokmi pre zamýšľaný balet s kubánskym námetom. Z nej sa neskôr stal známy hit America.

 

Dva znepriatelené tábory budú do poslednej chvíle proti sebe bojovať. Zdroj: westsidestory.sk

Vstupenky

Vstupenky na jednotlivé predstavenia kúpite v sieti predpredaj.sk.

20.3. LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Dom kultúry 19.00h

21.3. ŽILINA – Dom Odborov 19.00h

25.4. KOŠICE – Divadlo Grand 19.00h

26.4. PREŠOV – Športová hala hotelovej akadémie 19.00h

27.4. MARTIN – Kino Strojár 19.00

30.4. PRIEVIDZA – Športová hala 19.00h

14.5. PIEŠŤANY – Dom umenia 19.00

19.5. RUŽOMBEROK – Športová hala Koniareň 19.00h

20.5. TRENČÍN – Mestská športová hala 19.00h

22.5. BRATISLAVA – DK Ružinov 19.00h

4.6. PÚCHOV – STC ARÉNA PÚCHOV 19.00h

28.6. NITRA – DAB v Nitre – Veľká sála 18.30h

 

Galéria
Tešiť sa môžete na úžasné výkony tanečníkov. Zdroj: westsidestory.sk
Balet SND uvádza premiéru rodinného titulu Zle strážené dievča. Ilustračné foto. Zdroj: SND / Peter Brenkus
Znepriatelé gangy ukážu, čo je v nich. Zdroj: westsidestory.sk
Výkony hercov a tanečníkov vás dostanú. Zdroj: westsidestory.sk
Nebudú chýbať silné emócie. Zdroj: westsidestory.sk
Výkony hercov a tanečníkov vás dostanú. Zdroj: westsidestory.sk
Muzikál opäť vyráža na turné. Zdroj: westsidestory.sk
Výkony hercov a tanečníkov vás dostanú. Zdroj: westsidestory.sk
navigate_before
navigate_next