Domáce Kultúra Spoločnosť Top

VIDEO Nový slovenský film dal tvorcom poriadne zabrať. Herecké maniere mal ešte aj medveď

Šťastný nový rok. Zdroj: Continental film

BRATISLAVA – Blížia sa Vianoce, tak prečo nespomaliť a užiť si chvíle s  najbližšími? Pri poháriku vína a dobrom filme by to šlo. Do kín totiž už čoskoro dorazí romantická komédia Šťastný nový rok. Pripravte sa na poriadnu, ale naozaj poriadnu dávku humoru a romantiky, ktorá roztopí srdcia každej ženy. Nechýbajú známe herecké hviezdy, ktoré dovedú film k ešte väčšej dokonalosti. Na to, aby sa snímka skutočne mimoriadne podarila, sa tvorcovia filmu poriadne zapotili.

 

Nová zimná romantická komédia ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou, Gabrielou Marcinkovou, Zuzanou Norisovou, Antóniou Liškovou sleduje príbehy štyroch priateliek. Ako to už býva zvykom, tie sa nachádzajú v rôznych  situáciách a život ich doslova skúša. Aby toho nebolo málo, tvorcovia nezabudli na poriadne spestrenie v podobe lásky. Témou sú aj partnerské vzťahy, ktoré sú aj v reálnom živote často komplikované.

K štyrom ženským hrdinkám sa pridala Emília Vášáryová, ktorá dopĺňa legendárnu zostavu herečiek. „Štastný nový rok je akýmsi vianočným darčekom pre divákov. Mal by im priniesť pohodu, dať lásku, trochu túžby a k tomu ešte tie naše krásne Tatry,” uviedla Vášáryová. A hlavná myšlienka filmu? ,,Láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde.‘‘

 

Každá iná

Každá hlavná hrdinka má svoj osobitý štýl a tak sa diváčky nájdu aspoň v jednej z nich. Charakter každej postavy dotvorila a dotiahla do dokonalosti štylistka Sandra Žigová. „Štýl kostýmov jednotlivých postáv vyplýval z ich charakterov vo filme – každá ma nejaký život, osobnosť, ktorá ovplyvňuje štýl obliekania. Tak napríklad Táňa Pauhofová je učiteľka tanca, má umeleckého ducha, má štylizovaný šatník, romantický a avantgardný. Antónia Lišková je zase mama, praktická, má rada jednoduché veci, škandinávsky štýl, chladné farby. Zuzana Norisová má cukríkový šatník, veci nápadné, ligotavé, dobre sa cíti v zlatej a čiernej. Gabriela Marcinková je väčšinu roka v horskom hoteli, prispôsobuje sa trošku prostrediu s náznakom uniformity, napríklad v zemitých farbách, ale stále je u nej dôležitá ženská silueta. Emília Vášáryová je dáma, oblieka sa do elegantných farieb ako červená, tmavomodrá, šatník je klasický, podporujúci jej krásu a pôvab,” priblížila Žigová.

 

Diváčky si v kine prídu na svoje. Zdroj: Continental film

Bez chlapov to nejde

Čo by to ale bola za romantika bez chlapov. Tí vo filme jednoznačne nechýbajú. Hviezdne herecké obsadenie ženských postáv tak rovnako dopĺňa výnimočná zostava hercov. Na plátne zažiaria Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař a Jiří Bartoška. Koleník sa predstaví ako majiteľ hotela, ktorý sa omylom Jakuba Prachařa stane vodičom. Tomáš Maštalír si zahrá otca, ktorý neustále zabúda vlastnú dcéru. Okrem toho je fanatikom do nakupovania čínskych vecí. Marek Majeský vo filme zahviezdi ako ,,dokonalý exmanžel” a ešte ,,dokonalejší otec”. A spomínaný popleta Prachař? Ten svoju vlastnú ženu nechá v lese s medveďom a zuteká ako dieťa.

 

Nechýbajú chlapi, ktorí často nevedia, po čom ženy túžia. Zdroj: Continental film

Stretnutie kamarátov

Herečka Táňa Pauhofová začala točiť film Šťastný nový rok hneď po tom, ako dotočila špionážny seriál z éry Československa Bez vědomí. Po tomto náročnom projekte sa preto rada ocitla v niečom úplne odlišnom. ,,Toto bolo až také rozprávkové, v zmysle témy a aj toho, ako sme boli na zasnežených horách, že som si tam vlastne išla vyčistiť hlavu a odpočinúť si,‘‘ povedala pre Glob.sk Pauhofová. Tento film vnímala ako projekt kamarátov, ,,ktorí chceli urobiť niečo pekné, láskavé a stráviť spolu čas tak, aby im bolo dobre a toto sa pre mňa splnilo‘‘.

Podľa Pauhofovej je nová romantická komédia príjemným pohladením, ktorú by si nemali nechať ujsť najmä ženské diváčky. A prečo? ,,Ja si myslím, že by mohli s našim filmom stráviť čas hlavne preto, aby im bolo pekne. Každý deň zažívame veľa vecí, z ktorých nám nie je vždy iba ľahko, takže je podľa mňa fajn občas spočinúť a nechať sa pohladiť,‘‘ dodala herečka.

 

Štyri priateľky spolu riešia všetky problémy. Zdroj: Continental film

Návrat do Tatier

Herec Ján Koleník sa vďaka tomuto filmu dostal do Tatier po desiatich rokoch. ,,Ďakujem tejto produkcii, že som mohol ísť na výlet. Videl som prvýkrát v živote Hrebienok a keď tam bola tá scéna, kde sme akože chceli zarobiť peniaze hraním na gitare, tak okolo nás sa zrazu vytvorilo publikum z turistov, ktorí tam dookola boli, nebol tam iba náš komparz a to bolo veľmi príjemné. Spočiatku som sa hanbil, že na Hrebienku idem hrať a nebude to možno dokonalé,‘‘ prezradil pre Glob.sk Koleník. Aj podľa neho bol film o stretávaní. ,,Stretla sa dobrá herecká partia, ktorá sa má navzájom rada, zrazu sme boli hodení aj do tých Tatier medzi ľudí a tí nám dávali najavo, že sa im to páči. Bolo to veľmi príjemné.‘‘

 

Komédia je plná lásky. Zdroj: Continental film

Počasie dalo zabrať

Natáčanie romantickej komédie bolo občas pekne náročné. Počasie vo Vysokých Tatrách dokázalo narobiť poriadne problémy. „Musím priznať, že sme mali veľké šťastie na počasie, ale je pravda, že v Tatrách sa mení počasie každú polhodinu. Stávalo sa, že sme museli točiť iné scény ako tie, ktoré boli naplánované, dokonca sa presúvali celé obrazy na iné natáčacie dni kvôli počasiu. Niektoré scény sme museli aj dvakrát odložiť na iný deň, lebo prišla hmla, silné sneženie a nebolo možné dokončiť scénu,“ povedal režisér Jakub Kroner.

Natáčanie v interiéri tak isto nebolo jednoduché. „Točili sme za plnej prevádzky hotela, ktorej sme sa museli prispôsobovať. Točili sme preto často neskoro v noci alebo skoro ráno,‘‘ dodal Kroner.

O počasí i natáčaní v noci hovoril aj herec Ján Koleník. ,,Viem, že to bol marec, kedy ja som tam dochádzal a už bol odmäk taký silný, že si hovorím, bože šak tam nebude sneh. Jednu noc predtým, ako sa mali točiť krásne panoramatické zábery z helikoptéry, tak zrazu nasnežilo a zrazu tie Tatry ožili Vianocami. Takže to bolo veľké šťastie. Náročné bolo aj to, že my sme mali tri “nočky” za sebou, kedy vám otočia denný biorytmus a to je náročné.‘‘

 

Počasie dalo počas nakrúcania poriadne zabrať. Zdroj: Continental film

Problémy s medveďom

Ako to už pri romantických komédiách býva zvykom, pri natáčaní nechýbali ani rôzne vtipné momenty a situácie. „Ťažká scéna na zrealizovanie bola scéna s medveďom. Potrebovali sme pekné počasie bez sneženia, zrovna v ten deň však silno snežilo a bola hmla. Mali sme asi pol hodinu v relatívne dobrom počasí na natočenie medveďa, ktorý nikdy v živote nevidel sneh. Povedali nám, že buď sa mu to bude páčiť a už ho nedostaneme preč, alebo naopak  sa mu to nebude páčiť a budeme mať iba jeden pokus. Celkovo bolo okolo neho toľko obmedzení a požiadaviek, že vo filme s toľkými hereckými hviezdami by ma nikdy nenapadlo, že jediný, kto bude mať nejaké herecké maniere, bude práve medveď,žartoval režisér Kroner.

Komédia plná zvratov, emócií a romantiky prichádza do kín už 5. decembra. Vo filme si na svoje prídu najmä ženy. „Robili sme ho tak, aby si ho chceli pozrieť spolu kamarátky, matka s dcérou alebo vnučkou, ale aj ženy so svojimi partnermi a aby z toho mali dobrý pocit všetci zúčastnení. Je to také malé zastavenie sa v dnešnom vystresovanom svete plnom negatívnych informácií a pripomenutie si toho, že v živote existujú aj pekné veci a že aj dospelý človek by si mal niekedy dovoliť čistú radosť. Inak sa svet naozaj zblázni,“ dodala scenáristka a producentka Adriana Kronerová.

 

Komédia dýcha Vianocami. Zdroj: Continental film

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Snímka sleduje príbehy štyroch priateliek, ktoré sa nachádzajú v rôznych životných situáciách. Zdroj: Continental film
Nakrúcanie bolo náročné, keďže sa odohrávalo v reálnom prostredí. Zdroj: Continental film
Snímka sleduje príbehy štyroch priateliek, ktoré sa nachádzajú v rôznych životných situáciách. Zdroj: Continental film
Láska dokáže narobiť problémy. Zdroj: Continental film
Hlavnou témou je láska a partnerské vzťahy, ktoré sú v reálnom živote často komplikované. Zdroj: Continental film
O tom, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si každého nájde, rozpráva komédia ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. Zdroj: Continental film
Do filmu sa tvorcom podarilo obsadiť množstvo známych mien. Zdroj: Continental film
Vášáryová si zahrá aj zhulenú starú mamu. Zdroj: Continental film
Maštalír v úlohe otca, ktorý zabúda na svoju dcéru. Zdroj: Continental film
V tejto scéne si Prachař pomýli majitela hotelu a vtedy začína sranda. Zdroj: Continental film
Rozvedený otec zobral milenku na výlet, no stretne sa s bývalou. Zdroj: Continental film
Jiří Bartoška po rokoch nájde svoju lásku. Zdroj: Continental film
Nechýba mladá milenka – influencerka. Zdroj: Continental film
navigate_before
navigate_next