Spoločnosť Zahraničné Top

VIDEO Ochranári objavili vzácne slonie mláďa. Len o vlások uniklo krutej smrti

Mláďa slona sa zotavuje zo zranení. Zdroj: YouTube

HOEDSPRUIT – Ochrancovia zvierat zachránili mláďa vzácneho slona – albína. Malá samica uviazla v pasci, ktorú nastražil pytliak. Po vyliečení ju chcú opäť vypustiť do prírody.

 

Veľmi zriedkavé modrooké mláďa slonice zachránili aktivisti pred pomalou smrťou v pytliackej pasci. Asi päťmesačné sloníča utrpelo vážne zranenia a preto ho previezli do zariadenia Hoedspruit Elephant Rehabilitation and Development (Herd) v Juhoafrickej republike.

“Je s nami takmer mesiac a urobila dobré pokroky,” povedala hovorkyňa zariadenia Sue Howellsová. Mladá slonia dáma na okolie zareagovala lepšie, ako sa očakávalo. Aj jej rany sa postupne hoja.

Po uzdravení naspäť do stáda

“Malé dievčatko je veľmi statočné,” napísalo zariadenie pre osirelé slony vo svojom vyhlásení. Nie je jasné, ako dlho sa mláďa pokúšalo z pasce vyslobodiť predtým, ako ho 6. januára objavili.

Ošetrovatelia ho pomenovali Khanyisa, čo v preklade znamená svetlo. Slona našli v rezervácii južne od Krugerovho národného parku. Vážilo iba 124 kilogramov. Medzičasom už mláďa pribralo 20 kilogramov.

Po vyzdravení ho chcú umiesniť do zvieracieho parku Kampama. Žije tu stádo slonov zo Zimbabwe, ktoré aj v minulosti prijalo medzi seba mladé jedince.

Mohlo by vás zaujímať