Regióny Nitra Komárno

VIDEO Polícia pátra po tínedžeroch, ktorí vyskakovali z auta a lúpili okoloidúcich

Polícii sa tínedžerov napádajúcich ľudí v Hurbanove podarilo vypátrať. Zdroj: FB-Polícia SR-Nitriansky kraj
KOMÁRNO – Polícia v Komárne prijala oznámenie o viacerých incidentoch, ktoré sa stali v priebehu jednej hodiny v Hurbanove. V jednom z nich konflikt za 20 centov prerástol do lúpeže. 
Najskôr osádka Škody Felícia oslovila po chodníku idúceho 33 ročného muža. Pýtali od neho 20 centov. Keďže im drobné nechcel dať, vystúpili štyria chlapi z auta a jeden z nich hodil po poškodenom palicu. Vtedy sa poškodený rozbehol smerom na Železničnú ulicu, kde ho podozrivý ďalej prenasledovali autom. Tu naňho ešte hádzali palice. Poškodený však vytiahol slzotvorný spray a vyhrozil sa páchateľom, že privolá políciu.
Už asi o 20 minút tie isté osoby na Škode Felícia oslovili dvoch mladíkov venčiacich psa. Tentoraz pýtali zápalky. Dvaja mladíci na chodníku sa rozhodli ich požiadavku ignorovať a snažili sa z miesta odísť. Stále však boli stredobodom pozornosti podozrivých, ktorí ich prenasledovali po meste. Vystúpili z auta a pýtali od mladíkov mobil alebo peniaze. Tí však pokračovali v ceste a následne sa schovali na cintoríne.
Tretím poškodeným bol 36 ročný muž kráčajúci po Podzáhradnej ulici. Osádka Škody Felícia od neho pýtala peniaze. Na odpoveď, že im nič nedá odpovedali poškodenému, že on im nič dať nemusí, že si sami zoberú. Strhla sa bitka o ruksak poškodeného pri ktorej mu zobrali mobilný telefón z vrecka nohavíc a z miesta ušli.
Na základe spolupráce medzi komárňanskou kriminálnou políciou, policajtmi Obvodného oddelenia PZ Hurbanovo a Mestskou políciou v Hurbanove sa podarilo stotožniť podozrivé osoby a v krátkom čase obviniť štyroch mužov vo veku od 15 do 19 rokov z trestného činu lúpeže.