Politika Domáce Top

VIDEO Politici sa tento rok opäť predviedli. Vybrali sme hlášky, na ktorých sa zaručene pobavíte

Zdroj: SITA / Diana Černáková

BRATISLAVA – Dotýka sa našich životov, sledujeme ju denne a chtiac – nechtiac je pre nás dôležitá. Politika. Na konci roka je však čas sumarizovať a aj sa zasmiať nad tým, čo nám inokedy pripadá vážne. Glob.sk pre vás vybral niekoľko momentov, ktoré za posledný rok takpovediac zľudoveli. 

 

 

 

“Si božsky krásna a zaslúžiš si hýčkanie a opateru!”

Január 2019 začal zostra. Vtedajší podpredseda parlamentu Martin Glváč čelil veľkej kauze. Dôvodom bol jeho kontakte s Alenou Zsuzsovou. Žene, obžalovanej z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky, mal adresovať lichotivé správy. Zatiaľ čo ona ho mala mať uloženého ako “Maznák”, on jej mal písať: “Si božsky krásna a zaslúžiš si hýčkanie a opateru!” 

Glváč sa tak okamžite stal hitom internetu a jeho “hláška” medzičasom zľudovela.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Nechcem traumatizovať spoločnosť cez dušičky

Glváč to tento rok ľahké nemal. Hoci kauzu “Maznák” ustál, politické kreslo podpredsedu parlamentu musel nakoniec na sklonku roka aj tak opustiť.  Dôvodom bol kontakt s Marianom Kočnerom. S obžalovaným si mal písať o tom, či sa “dá vybaviť rozhovor” ale riešili aj súkromné záležitosti. Opozícia si preto pýtala jeho hlavu. Glváč reagoval svojsky – na tlačovke s Robertom Ficom prehlásil, že rozhodnutie o odstúpení či neodstúpení urobí neskôr, pretože “nechce cez Dušičky traumatizovať spoločnosť”. 

Vy-hral voľ-by

Svojou troškou prispel aj bývalý prezidentský kandidát Štefan Harabin. Ten sa počas svojej kandidatúry za hlavu štátu takisto stal obeťou humoru. Pri svojich mediálnych výstupoch totiž často dával dôraz na slovné spojenia tak, že ich slabikoval. Známy je najmä jeho výrok o tom, ako vy-hral voľ-by. Ľuďom nebolo viac treba a dnes sa na internete dajú nájsť desiatky vtipov, založených na tejto jeho vlastnosti.

Samotný Harabin berie vtipy na jeho adresu s humorom a párkrát na svoj účet touto formou aj zažartoval.

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

Liberálne električky

Vedeli ste, že aj električky môžu byť zneužité na šírenie “liberálnej agendy”? Svoje o tom vedia podporovatelia ĽSNS, ktorí tento rok v Bratislave protestovali proti rozpusteniu ich strany. Ich protest sa presúval cez viaceré stanovištia v centre hlavného mesta. Pred sídlom Generálnej prokuratúry SR jeden z rečníkov vyjadril pohoršenie nad tým, že im protest “narúša podozrivo veľa električiek”. Stáli pritom v časti centra, kde je jeden z najväčších dopravných uzlov MHD.

Ani vizuálne

Podobne ako legendárne “Ja? Niee” Radoslava Procházku, tak aj “Schym? Ani vizuálne”, ktoré zaznelo z ústa Andreja Danka, zrejme na Slovensku zľudovie. Predseda parlamentu je známy vďaka svojim občasným jazykovým pošmyknutiam, tentokrát sa však v kontexte situácie opäť stal súčasťou vtipov. Redaktori sa totiž Andreja Danka pýtali, či pozná Petra Tótha, ktorý bol v minulosti blízkym priateľom Mariana Kočnera.  Viac vám prezradí video.

Adventný kalendár NAKA

Aj policajti majú zmysel pre humor. Na konci roka nás o tom presvedčili elitní príslušníci zboru NAKA, ktorí v decembri vzniesli obvinenia voči politikom, ale zakročili aj v rôznych závažných kauzách.

Svoje “obviňovacie turné” nazvali na svojej sociálnej sieti adventným kalendárom. Ich statusy o nových obvineniach tak začínali: NAKA otvorila ďalšie okienko svojho adventného kalendára.

 

Mohlo by vás zaujímať: