VIDEO Politický bizár v parlamente: Kažimírov odkaz Beblavému, premárnená šanca

BRATISLAVA – Obrovská premárnená šanca Miroslava Beblavého. Zakladateľ strany SPOLU sa v parlamente od ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) dozvedel, že tým, že odišiel zo Siete a odmietol post ministra školstva vo vláde Roberta Fica, urobil chybu.

Politik zverejnil na svojom Facebooku video s komentárom, že ide o milý politický bizár, keď zo SMERu vyčítajú, že s nimi nechcel sedieť vo vláde. „Miroslav Beblavý nevstúpil do vlády so Smerom, keď sa tak rozhodla strana Sieť na čele s Procházkom, lebo nechcel zradiť voličov. Neprevrátil kabát a dodržal slovo,“ uvádza strana pod video na YouTube.

„Ja som vám osobne povedal, že ste premárnili šancu, keď ste boli v strane, ktorou ste boli hlavnou súčasťou,“ tvrdí vo vystúpení Kažimír. Beblavý podľa neho mohol viesť zaujímavý rezort, ktorý má rozhodovať o dlhodobej udržateľnosti Slovenska z pohľadu schopnosti vychovávať deti – ministerstvo školstva.

„Vy ste ušli z tejto zodpovednosti do akejsi medzispotreby v oblasti straníckej vašej budúcnosti, ktorá je teraz otázna. Ja vám teraz z tohto pohľadu prajem všetko najlepšie, ale je iné o veciach rozprávať a iné je za veci zodpovedať a doručovať výsledky,“ povedal Kažimír.

 

Viac o téme: Miroslav Beblavý, Peter Kažimír, Sieť, Smer-SD, SPOLU

Súvisiace články