Regióny Bratislava Top

VIDEO PORIADNY ÚLOVOK! Policajti v PIATOK V NOCI “načapali” až 27 OPITÝCH detí

BRATISLAVA – Policajná akcia opäť odhalila opitú mládež v bratislavských podnikoch! Mestskí policajti v súčinnosti s bratislavskými krajskými policajtmi si spoločne posvietili na konzumáciu alkoholu neplnoletými. Spoločne tak “načapali” až 27 opitých detí! Rodičia sa rozhodne nepotešili.

 

Policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie mestskej polície poskytovali v noci, z piatka na sobotu, súčinnosť kolegom z polície bratislavského kraja, počas akcie v centre mesta. Tá bola zameraná aj na konzumáciu alkoholických nápojov mladistvými osobami. “Neplnoletých, ktorí nerešpektovali zákaz požívania alkoholu, bolo opäť viac ako sme čakali. Mestská polícia na základe včerajších zistení odstúpi správnym orgánom desať takýchto prípadov,” skonštatovala hovorkyňa mestskej polície v Bratislave Barbora Krajčovičová s tým, že najväčší previnilec mal až 1,5 promile alkoholu v krvi! Ako dodala, troch opitých našli rovno na ulici a ďalších sedem v dvoch podnikoch v Starom Meste. “Rodičom detí hrozí nielen pokuta, ale aj zastavenie výplaty prídavku na dieťa zo strany príslušných úradov práce, sociálnych vecí a rodiny po dobu troch mesiacov!” uzavrela.

Úlovok krajských policajtov

Policajná akcia bola zameraná na problematickú uličnú kriminalitu, zneužívanie alkoholických nápojov, a taktiež na dodržiavanie aktuálnych platných protipandemických opatrení. “V tejto súvislosti boli súčasťou policajného tímu aj pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré v rámci razie zaznamenali veľké množstvo porušení,” udáva na sociálnej sieti bratislavská polícia. “Policajti predviedli na obvodné oddelenia policajného zboru spolu 17 mladistvých osôb, u ktorých bolo zistené požitie alkoholických nápojov,” doplnila s tým, že v obdobných kontrolách bude pokračovať aj v budúcnosti.