Regióny Top

VIDEO Aj 18-roční môžu dostať vakcínu: Má to však podmienku

Zdroj: TASR / Lukáš Mužla

BRATISLAVA – Je čas odplatiť starým rodičom lásku, ktorú vám dávali počas detstva. Posledné mesiace ukazujú, že pomoc mladšej generácie potrebujú viac, ako kedykoľvek predtým. Rezort zdravotníctva preto prichádza s netradičným spôsobom motivácie, ako seniorom pomôcť s výdobytkami 21. storočia, ktoré sú nevyhnutné k objednaniu sa na očkovanie proti koronavírusu. Mladí tak môžu prísť k vakcíne omnoho skôr, ako ich rovesníci. Stačí, ak…

 

Vakcíny proti koronavírusu idú v očkovacích centrách “na dračku” a mladšia generácia musí počkať, pokiaľ očkovacím procesom prejdu vyššie vekové kategórie. Problémovým sa však stal spôsob, akým sa k vakcíne musia prihlásiť. Online registrácia je v niektorých prípadoch pre seniorov nočnou morou a nevedia si sami poradiť. Preto prišiel rezort zdravotníctva s novinkou, ktorá “zabije” dve muchy jednou ranou.

 

 

V prípade, že seniora nad 70 rokov bude do očkovacieho centra sprevádzať plnoletá osoba, bude jej ponúknutá vakcína proti ochoreniu COVID-19. Mladšia generácia tak má jedinečnú príležitosť získať očkovaciu dávku aj o niekoľko mesiacov skôr, ako ostatní. Stačí, spraviť dobrý skutok a nebyť ľahostajný k svojmu okoliu. Pokiaľ rodičia či babka s dedkom ešte stále uvažujú nad tým, či je očkovanie tou správnou voľbou, rezort zdravotníctva pripravil argumenty, ktoré môžete v diskusii s nimi použiť.

 

Zdroj: FB / Ministerstvo zdravotníctva SR