Politika Zahraničné Top

VIDEO Schwarzeneggrov odkaz Trumpovi, hovori o nacistoch: Bolo to také ťažké?!

WASHINGTON – Opäť sa do neho pustil plnou parou. Arnold Schwarzenegger, bývalý kalifornský republikánsky guvernér a legenda akčných filmov, pokračuje vo vojne s prezidentom Donaldom Trumpom. Tentokrát ho skritizoval za to, ako sa (ne)vyjadril k protestom a násiliu v Charlottesville.

Trump totiž vo svojich vyjadreniach kľučkoval. „Neexistujú žiadne dve strany bigotnosť a neexistujú dve strany nenávisti,” tvrdí vo videu slávny herec a dodáva, že ak sa rozhodnete pochodovať s vlajkou, ktorá symbolizuje masaker miliónov ľudí, neexistujú žiadne dve strany.

Zahŕňa to aj Trumpa

„Jediný spôsob, ako poraziť hlasné a nahnevané hlasy nenávisti, je oponovať im hlasnejším, rozumnejším hlasom,” dodáva. „To zahŕňa aj Vás, prezident Trump,” pokračuje Schwarzenegger, podľa ktorého má Trump ako hlava USA vyslať jednoznačný odkaz proti rasizmu a nenávisti. Na záver odkazu sa pýta figúrky Trumpa, či to bolo také ťažké.

Následne sa bývalý kulturista púšťa aj do neonacistov. „Vaši hrdinovia sú slabosi. Podporujete stratenú vec. A verte mi, poznám pôvodných nacistov, pretože som sa narodil v Rakúsku v roku 1947, tesne po druhej svetovej vojne,” vysvetľuje.

Schwarzenegger zároveň dodáva, že vyrastal v obklopení zlomených mužov, ktorí prišli z vojny plných šrapnelov a viny – mužov, ktorí boli zavedení do prehrávajúcej ideológie. „A môžem vám povedať: Títo duchovia, ktorých obdivujete, strávili zvyšky svojich život v hanbe a práve teraz odpočívajú v pekle,” uzatvára.

Zdroj: ph, Foto a Video: YouTube