Regióny Žilina Banská Bystrica Námestovo Top

ŠOKUJÚCE VIDEO Slovensko zasiahla poriadna SNEHOVÁ nádielka: Vodiči, na týchto miestach buďte OPATRNÍ!

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračná foto. Zdroj: zregionu.sk

NÁMESTOVO – Hoci je zima, ľudia si v ostatných dňoch zvykli na teplé počasie. Málokto čakal, že sa všetko zmení v priebehu noci. Internetom už kolujú fotografie a videá zasnežených miest. Mnohí vodiči dokonca varujú, že cesty na niektorých úsekoch sú ťažko prejazdné.

 

Mnohí Slováci sa dnes ráno zobudili do bieleho a zasneženého rána. Presviedčajú o tom fotografie a videá, ktoré vo veľkom zdieľajú na internete.

Do zasneženého rána so zobudila aj naša čitateľka Simona. “Bolo to absolútne šokujúce. Ráno som vstala, išla som si pripraviť kávu, keď som spoza závesu zahliadla niečo biele. Spočiatku mi ani nenapadlo, že by mohol padať sneh. Až keď som záves odkryla, tak som videla, ako u nás krásne sneží. To som nečakala,” poznamenala pre portál zregionu.sk.

Sneh nielen potešil, ale aj potrápil, najmä motoristov. Mnohí varujú, že niektoré úseky ciest sú už ťažko prejazdné. “Oravice ťažko prejazdné,” poznamenal Marek.

Na situáciu na Orave upozornila aj Alena, ktorá sa rozhodla všetkých vodičov varovať pred neupravenou cestou. “Neupravené cesty Oravská Lesná- Stará Bystrica,” poznamenala na sociálnej sieti.

Zasnežené Čertovice. ZDROJ: Tip čitateľa.

Sneh prekvapil ľudí aj na Donovaloch či Čertovici. “Konečne aj na Donovaloch aktuálne padá sneh. Začne asi aj zima,” poznamenala prekvapená Janka. Podobnú skúsenosť má Robert, ktorý zdieľal fotky z Čertovice. “Kamióny boli zastavené, aj smerom dole, aj smerom hore, treba si tam dávať pozor, lebo nemá kto riadiť dopravu,” poznamenal pre zregionu.sk.

Komplikovaná doprava na Čertovici. ZDROJ: Tip čitateľa

Na zlú situáciu na cestách upozorňuje aj polícia. “V okrese Poprad od skorého rána husté sneženie komplikuje dopravu, preto je nevyhnutná zvýšená opatrnosť. Dávajte si pozor pri prejazde horským prechodom Pusté Pole – Vernár a v Podspádoch v smere na Poľsko,” poznamenali. Ako ďalej dodali “v teréne je maximálne množstvo príslušníkov PZ, ktorí dopravnú situáciu monitorujú a v kritických úsekoch regulujú, prípadne odkláňajú. Rešpektujte ich pokyny, nepreceňujte svoje schopnosti a radšej uberte nohu z plynu.”