Zahraničné

VIDEO Streľba v centre Moskvy, traja ľudia prišli o život, útočníka neutralizovali

Streľba - Zdroj: YouTube/ News Update

MOSKVA – Traja ľudia prišli vo štvrtok o život pri streľbe v centre Moskvy neďaleko budovy Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Informovala o tom na svojej internetovej stránke televízia RT.

K incidentu došlo na Lubianskom námestí, približne desať minút chôdze od Kremľa. Video nasnímané z neďalekej budovy ukazuje osobu odetú v čiernom, ako beží po vyprázdnenej ulici. Nie je jasné, či je to bezpečnostný dôstojník alebo útočník.

Podľa RT stále nie je jasné, čo sa presne stalo, ale rôzne správy naznačujú, že na budovu FSB zaútočila jedna až tri osoby vyzbrojené “útočnými puškami”.

Neutralizovali páchateľa

Bezpečnostné zložky “neutralizovali” páchateľa. Informovala o tom FSB a potvrdila nešpecifikovaný počet obetí, uviedla agentúra AFP. Podľa agentúry DPA mal páchateľ útočnú pušku typu kalašnikov. Na margo vyhlásenia FSB o neutralizácii útočníka poznamenala, že nie je jasné, či ho zabili alebo zadržali.

Ako informovala na svojej internetovej stránke televízia RT, táto časť mesta je obľúbená medzi Moskovčanmi i turistami pre svoje reštaurácie, luxusné obchody a rôzne atrakcie v časoch sviatkov. Civilisti zrejme nepovažovali incident za príliš vážny, pretože niektoré videá zverejnené na sociálnych sieťach ukazujú, že náhodne prechádzali okolo krčiacich sa policajtov vyzbrojených útočnými puškami, alebo nazerali z okien kaviarní, poznamenala RT.

Polícia ho zastrelila

O život prišiel príslušník ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Zomrel aj útočník, ktorého zastrelila polícia. Ďalších päť osôb utrpelo zranenia. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na vyhlásenie FSB a ministerstvo zdravotníctva.