VIDEO Trnavský kraj žije letom naplno. Pozrite sa, kde sa s deťmi zabavíte úplne zadarmo

BRATISLAVA – Prázdniny ešte ani zďaleka nekončia. Kultúrne letá sú v plnom prúde na celom Slovensku. Ponúkajú nespočetné množstvo podujatí. Každý si nájde to svoje. Glob.sk prináša prehľad lákavých udalostí v Trnavskom kraji.

 

Okresné mestá pozývajú aj tento rok na rôzne koncerty, predstavenia či diskusie. Zábava je zaručená. Kultúra opäť nachvíľu zažíva svoj rozkvet. Akcie sa konajú najmä počas víkendov. Rodičia s deťmi tak môžu voľný čas opäť stráviť spolu. A čo je najlepšie, väčšina podujatí je úplne zadarmo.

Dunajská Streda

Námestie pred mestským kultúrnym strediskom ožije už budúci piatok detským bábkovým predstavením Kde bolo, tam bolo (19.7.). Podujatia kultúrneho leta sú pre návštevníkov úplne zadarmo. Pre milovníkov hudby sú pripravené koncerty skupiny Shadows klub (26.7.) a Country Old Boys (2.8.). Deti si užijú koncert žiakov Márie Farkašovej – Hudba musí znieť (9.8.). V auguste mesto oživí tiež Folklórny hudobný program (16.8.). Posledný augustový víkend bude patriť Kosárom, ktorí si prichystali zaujímavý Záver leta (28.8.).

 

Počas leta sa v mestách predstavia rôzne divadlá. Zdroj: TASR / Dano Veselský

Galanta

Vstupom zadarmo láka návštevníkov aj Galanta. Mestské kultúrne stredisko pozýva na promenádny koncert v rámci Kultúrneho leta. Na nádvorí neogotického kaštieľa vystúpi ARTE DIVERSA ENSEMBLE (18.7.). V auguste nebudú chýbať Galantské trhy (8.-10.8.). Súčasťou akcie bude sprievod mestom, rôzne koncerty, výstavy, ale aj divadelné predstavenie pre tých najmenších.

Hlohovec

Hlohovec je mesto stvorené pre deti. Počas prázdnin sa bude v Zámockej záhrade tradične konať Čítanie v tráve. Okrem toho, sa tí najmenší môžu tešiť na predstavenie divadla SpozaVoza (18.7.). Nebudú chýbať letné hudobné koncerty na zámku. Počas Prázdnin v knižnici sa môžu deti kreatívne vyžiť a trénovať svoje zručnosti.

 

Veľkým lákadlom sú koncerty na zámku. Zdroj: FB Mestské kultúrne centrum Hlohovec

Piešťany

Kúpeľné miesto doslova hýri podujatiami. Na každý deň pripravilo niekoľko výstav pre všetky generácie. Za pozretie určite stojí Výstava krojovaných bábik z rôznych regiónov Slovenska, či Putovná výstava najkrajších kalendárov Slovenska. Mešťania si môžu zmerať svoje sily v súťaži o najkrajšie okná a balkóny. O množstvo fotografií tak určite nebude núdza.

Počas letných dní pozýva mesto do kina na zaujímavé filmy – Mŕtvi neumierajú, Willy a kúzelná planéta, Kým nás svadba nerozdelí, Loli paradička. Mestská knižnica privíta deti komentovanou prehliadkou výstavy spojenou s tvorivou dielňou na motívy knihy Vtáčik, žltý zobáčik – Malé rozprávky z veľkého mesta (15.7.). Významný tohtoročným podujatím je aj Slovakman 226 (3.8.). ,,Jediné triatlonové preteky svojho druhu na Slovensku. Slovakman 226 je kombináciou troch športových disciplín – plávania, cyklistiky a maratónskeho behu,‘‘ uvádza piešťanské informačné centrum. Samozrejme v auguste nebude chýbať 10.ročník multižánrového hudobného festivalu Grape (9.-10.8.).

 

Senica

Najväčším lákadlom mesta je amfiteáter, kde sa budú počas júla a augusta premietať svetové filmy. Na svoje si prídu ako dospelí, tak aj deti. Chystajú sa aj tradičné Nedeľné kultúrne večery. Predstavia sa rôzne hudobné skupiny, ale aj kočovné divadlo. Už dnes vystúpi hudobná skupina CHILLI. Na námestí oslobodenia sa uskutoční slávnostné osadenie pamätnej dosky na Záhoráckej stene slávy na budove DK Senica: Ján Náhlik (16.8.). Koncom augusta poteší mesto návštevníkov tradičným jarmokom – Senické senobranie(24.8.).

 

V Senici nebudú chýbať koncerty. Zdroj: FB Mestské kultúrne stredisko Senica

Skalica

Deti poteší v slobodnom kráľovskom meste rozprávka o Červenej čiapočke v podaní Divadla bez opony (21.7.). Koncom júla môžu návštevníci stráviť popoludnie rôznymi animáciami, hrami a súťažami vo Františkánskej záhrade. (28.7.). August bude tiež patriť deťom. Pripravená je interaktívna show spojená s množstvom humoru a zábavy – Kúzelnícka show s kúzelníkom Ivanom (18.8.). V rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina sa bude konať extrémny bežecký pretek s prekážkami na 10 km – Skalický drsňák (10.8.).

Trnava

Trnavčania sa vďaka cestovateľskému kinu dostanú do zákutí magickej Indie. (17.7.) ,,Na našej ceste sa vyberieme najmä na severovýchod, ktorý patrí k menej poznaným klenotom tejto krajiny, kde nás privítajú mosty z koreňov stromov, vlhké údolia aj budhistické kláštory. S cestovateľkou Martou Rajkovou tiež navštívime sväté mesto Varanasi, vydáme sa k bájnemu Taj Mahalu a pozrieme sa aj do hippisákmi presláveného štátu Goa,‘‘ pozýva mesto Trnava. Večer sa môžete presunúť na letný hudobný festival Dobrofest. Na trnavskom Nádvorí vystúpi holandské duo Holy Water. Koncom augusta sa na tom istom mieste predstaví česká skupina Professional Deformation. Pestrý program prináša aj Leto na korze. ,,Každý júlový a augustový deň si navyše pred trnavskou radnicou budete môcť užiť koncerty, tanečné vystúpenia a divadelné predstavenia. Nezabudli sme ani na malých divákov, ktorých každú stredu, piatok a nedeľu o 18.00 h čaká veselé divadielko,‘‘ dodalo mesto.

 

Viac o téme: deti, Dunajská streda, film, Galanta, Grape, Hlohovec, kino, koncert, kultúra, Kultúrne leto, leto, Piešťany, podujatie, Prázdniny, predstavenie, premietanie, rozprávky, Senica, Skalica, Trnava, Trnavský kraj

Súvisiace články