Domáce Kultúra Spoločnosť PR článok Top

VIDEO Týždeň plný zábavy. Na Donovaloch vás čaká nočný beh, bude toho ale oveľa viac

Zdroj: FB Bratislava Marathon

BRATISLAVA – Týždeň nabitý programom. Horúce počasie podujatiam praje naplno. Koncerty, festivaly, či diskusie lákajú ľudí vyraziť do ulíc. Dobrá nálada je opäť zaručená. Zdravé jedlo, cimbalová hudba alebo beseda o fotografii. Toto je len kúsok z toho, čo tento týždeň ponúka. Vďaka rôznorodosti si každý nájde to svoje. Glob.sk prináša prehľad zaujímavých kultúrnych, ale aj hudobných udalostí.

 

Noc fotografov

Už dnes večer sa môžu nadšenci fotografie tešiť na zaujímavé informácie a pikošky zo sveta fotografického umenia. Do Bratislavy zavítajú fotografi, ktorí predstavia rôzne fotografické žánre, porozprávajú o technike fotografovania. Každý z nich je jedinečný a návštevníci tak budú mať možnosť spoznať rôznorodé štýly a pohľady na svet. Noc fotografov sa bude niesť v duchu dokumentárnej a krajinkárskej fotografie. Organizátori nezabudli ani na reportážnu, žurnalistickú, sociálnu, či umeleckú snímku. Vstupenky na akciu si kúpite tu.

Cimbal Brothers

Letná terasa klubu Smer 77 v Žiline ožije výnimočným koncertom skupiny Cimbal Brothers (25.7.). Ich zoskupenie prinesie hity od Michaela Jacksona, QUEEN-u, Gipsy Kings, Metallica, Lady Gaga, taktiež filmové skladby ako Game of Thrones, Pulp Fiction, Piráti Karibiku či Star Wars. Nebudú chýbať ani skladby od slovenských interpretov – IMT Smile, Elánu, Mekyho Žbirku a mnohých ďalších. Fanúšikovia cimbalu sa potešia cimbalovému sólu v podaní Františka Reinera. ,,Samozrejmosťou je aj Stand Up comedy v podaní primáša kapely Alexa Reinera, ktorý dokáže rozosmiať každého svojim humorným moderovaním koncertu,‘‘ uvádza predpredaj.sk. Lístky sú ešte stále k dispozícii.

 

Žilinou budú znieť najväčšie svetové hity. Zdroj: FB Cimbal Brothers

Jana Kirschner a Para

Súčasťou festivalu Smolenické kultúrne leto bude tento týždeň koncert v podaní Jany Kirschner a skupiny Para (26.7.). Akcia sa uskutoční v prírodnom amfiteátri neďaleko zámockých hradieb. Ten je už roky obľúbeným koncertným miestom v rámci šľachtického zámockého parku v Smoleniciach. O romantiku nebude núdza. Stačí si priniesť deku či sedací vak a užiť si večernú atmosféru. Smolenické kultúrne leto nie je len o rozprávkach a zábave. ,,Skutočný zmysel nám tento projekt dáva, keď môžeme zároveň aj pomôcť. Preto tento rok darujeme 2% z ceny každého predaného lístka na liečbu malej Emky Krajčírovej,‘‘ uvádza na svojej oficiálnej stránke Smolenické leto. Vstupenky na koncert.

 

Tanec slnka

Posledný júlový víkend sa stretnú najmä priaznivci motoriek na podujatí Tanec slnka (25.-28.7.). Jeden z najväčších moto festivalov na Slovensku zaujme zmesou popu, rocku či country hudby. ,,Cieľom je nájsť si čas na oddych, zabaviť sa, pochutnať si na špecialitách a hlavne dopriať si spanilú jazdu po okolí. Vytvára sa tu jedinečný priestor na medzinárodnú moto komunikáciu. Kaskadéri, vyhliadkové lety vrtuľníkom, k tomu bohatý športový program, turnaje v plážovom futbale a volejbale, petangue, večerné frisbee, šípky a veľa ďalšieho,‘‘ reagovali organizátori na svojej internetovej stránke. Tanec slnka sa koná na Dubníku pri Starej Turej. Areálom festivalu je autocamping na brehu priehrady Dubník. Permanentku si môžete zakúpiť tu.

 

PS:Digital Breakfast – INFLUENCERS EDITION

Ak vás zaujíma digitálny svet, ďalšie raňajky zo série PS: Digital Breakfast si nemôžete nechať ujsť. Na tých júlových vám už tento piatok porozpráva o influencer marketingu Emil Vojtko z Vidadu. Prezradí pikošky o youtuberoch, dozviete sa, ako sa s nimi pracuje a ako byť úspešný vo svete Youtube. Vstupenky na podujatie sú dostupné len online.

PAVOL HAMMEL na zámku

Zámockú atmosféru spojenú s koncertom Paľa Hammela si pod holým nebom môžete užiť už tento piatok (26.7.). Spevák so svojimi hitmi vystúpi na nádvorí zámku v Pezinku. Lístky sú ešte v predaji.

 

Hammel vystúpi na nádvorí zámku v Pezinku. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

Fa Donovaly Night Run

Sobota bude patriť všetkým bežcom. Na Donovaloch sa uskutoční – 6. Fa Donovaly Night Run 2019. Bežať sa bude vo večerných hodinách pri umelom osvetlení. Každý bežec si môže zvoliť dĺžku behu – 5km / 10 km. Každý účastník získa štartové číslo s menom, fotografiu z trate či účastnícku medailu. Nebude chýbať ani detský beh. Ten sa uskutoční o deň skôr, teda v piatok 26.7. Na beh je možné sa prihlásiť online.

 

Dubákfest

Obec Dubové pri Turčianskych Tepliciach zažije tri dni nabité športom, ale aj kultúrou. (26.-28.7.) V sobotu návštevníci uvidia volejbalový turnaj zmiešaných amatérskych družstiev. Samotné podujatie otvorí brány už v piatok podvečer. Hlavným hudobným hosťom bude Marián Čekovský. Hudobný program pokračuje so živými kapelami aj po samotných zápasoch. Účinkovať budú: raper Stress, domáca kapela Štvrtá tretina a v nedeľu Ľudová hudba Borka. Trojdňová vstupenka je k dispozícii online.

Mikulášsky Jazzový Festival

Mikulášsky Jazzový Festival tento rok oslávi svoje 15. jubileum. V dome kultúry Liptovský Mikuláš zažijete tri dni plné jazzovej hudby (26.-28.7.). Súčasťou podujatia budú workshopy, jam sessions a takisto súťaže. ,,Tešiť sa môžeš na gitarový fenomén, Andreasa Varadyho so svojím kvartetom, výnimočný Ochepovsky Project, krst nového albumu Peter Korman Quintet, band Petra Lipu s jeho najnovšími skladbami, invenčného Davida Helbocka s jeho projektom Random/Control , legendárny Jazz Ball Band Orchestra s charizmatickým Stanley Breckenridgom a mnoho ďalších,‘‘ láka na oficiálnej stránke Mikulášsky Jazzový Festival. Vstupenky sú v predaji aj online.

 

Vegday

Sobota je doslova preplnená akciami. Organizačný tím VegDay sa teší na stretnutie s návštevníkmi vo výnimočnom prostredí Wakelake na Zlatých Pieskoch. Nebudú chýbať zdravé jedlá a nápoje. Súčasťou eventu budú športové aktivity, ale aj yoga na vode. Kultúrny program bude v housovom štýle, o ktorý sa postarajú známi DJ-i. Lístky si môžete kúpiť v pohodlí domova.

 

Súčasťou VegDay bude aj yoga. Tentokrát na vode. Zdroj: FB VegDay

Javorinské leto

Túto sobotu si ešte môžete užiť aj Javorinské leto. Minifestival pre deti a dospelých sa uskutoční pod najvyšším vrchom Bielych Karpát, v dedinke Lubina v areáli amfiteátra ROH. Hlavnými ťahúňmi akcie bude hudobná skupina Desmod a hlavní protagonisti známeho seriálu Oteckovia – Vlado Kobielsky, Filip Tůma, Braňo Deák a Marek Fašiang. Návštevníkov potešia nejednou historkou zo samotného nakrúcania seriálu. Organizátori nezabudli ani na autogramiádu. Počas sobotného dňa bude pripravený pre deti skákací svet, maľovanie na tvár, či tvorivé dielne. Vstupenky si môžete kúpiť už teraz.