VIDEO Vážne zranenie Pánika v NHL. Po zrážke hlavou so spoluhráčom skončil v nemocnici

BRATISLAVA – Zlé časy prežívajú momentálne v NHL slovenskí hokejisti. Najmä tí vo Washingtone Capitals. Pred novou sezónou ich bolo v zámorských kluboch deväť, no ich počet sa momentálne zredukoval na sedem. Martina Feherváryho poslal Washington na farmu a teraz je mimo hry ďalší, Richard Pánik.

Slovenský 28-ročný útočník sa vážne zranil v zápase s Torontom, ktorý Washington vyhral 4:3. Pánik nedohral stretnutie po kolízii so spoluhráčom Jonasom Siegenthalerom na konci druhej tretiny. Po prehratom buly v obrannom pásme nešťastne trafil Siegenthalera, keď do seba vrazili prilbami a ramenami. Po zrážke boli obaja viditeľne otrasení, pričom švajčiarsky obranca sa iba ťažko zdvíhal z ľadu. Slovenský reprezentant dokončil striedanie, ale potom odišiel do šatne a do hry sa už nevrátil. Siegenthaler, ktorého kamera na chvíľu zachytila na striedačke v bolestiach, takisto duel nedohral pre zranenie v hornej časti tela.

Aktuálne je otázne nasadenie spomenutej dvojice do ďalších zápasov Washingtonu. Capitals najbližšie nastúpia v sobotu opäť doma proti New Yorku Rangers. Aj keď je to drsné, istým spôsobom to môže byť šťastie v nešťastí pre Martina Feherváryho, ktorý by mohol Siegenthalera v obrane Washingtonu nahradiť. Fehérváry aktuálne pôsobí na farme Washingtonu v AHL Hershey Bears a s mladým Švajčiarom bojuje o miesto v prvom tíme. Dvadsaťročný Fehérváry absolvoval úvodné tri stretnutia Washingtonu v NHL, v AHL za Hershey zatiaľ odohral tri zápasy a dal v nich jeden gól.

Viac o téme: hokej, Jonas Siegenthaler, Kanada, Martin Fehérváry, NHL, Richard Pánik, USA, Washington Capoitals, zranenie

Súvisiace články