Domáce Šport Top

VIDEO Veľká šou na pokračovanie, Végh a Vémola stáli opäť proti sebe. Vo Výzve storočia bol tentokrát lepší Vémola

Slovenský profesionálny MMA zápasník Attila Végh. Zdroj: TASR / Peter Dzurjanin

BRATISLAVA – 30. apríl 2020 mal byť ďalším dňom, pri ktorom mal československý športový fanúšik vzdychať od maximálneho vzrušenia. Mal to byť ďalší diel vzrušujúceho súboja dvoch marketingových a reklamných produktov – Attila Végh kontra Karlos Vémola.

Po pražskom Zápase storočia, ako ho šikovne nazvali organizátori Oktagonu, v ktorom Attila Végh po troch minútach zlikvidoval “veľkohubého” českého Karlosa “Terminátora” Vémolu, prišlo k odvete. Nie síce plnohodnotnej a v klietke, ale k prvému mikrosúboju pred plánovaným revanšom dvoch najznámejších česko-slovenských zápasníkov v zmiešaných bojových umeniach MMA.

Végh s Vémolom sa fanúšikom predstavili v úplne inom súboji – v AirBikeoch.  Pravidlá sú jednoduché – zvíťazí ten, kto na stacionárnom bicykli za päť minút spáli viac kalórií. Jednoduchá promo akcia, ktorá mala predovšetkým reklamný zámer, dramaturgiu aj scenár. Žiadny extra športový výkon nebol na programe dňa, aj keď Vémola mal na vec ako vždy iný pohľad a nebol by to on, ak by nemal silné reči už pár dní pred exhibíciou.

Karlos Vémola chce po prehre s Attilom Véghom odvetu na Slovensku, v roku 2020 v Bratislave. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

„V čomkoľvek Attilu zdolám, o to väčšiu budem mať šancu na to, že ho znovu dostanem do klietky. Dlží to nielen mne, ale celému Slovensku. Zápas storočia sa konal v Česku, po ňom sa stal Slovák najlepším zápasníkom našich krajín. Myslím si, že Slovensko si zaslúži, aby sa tam konala odveta,“ odkázal Véghovi Vémola cez isport.cz. Na jeho stranu sa postavil aj jeden z promotérov Oktagonu MMA Ondřej Novotný. “Tipujem, že Karlos zvíťazí, hoci výhoda je vďaka väčšej postave na Attilovej strane. Karlos je však v tomto neprekonateľný, vo svojom fitku, kde sú všetci úplne uletení, drží niekoľko rekordov,“ naznačil Novotný.

Nuž aká bola realita, kto silnejšie, vytrvalejšie a rýchlejšie šliapal do pedálov? Kto bude vo Výzve storočia najlepší? Obaja priznali, že bicykel a cyklistika nie je ich obľúbený šport. Végh ešte pred začiatkom pobavil ďalšou svojou originálnou reakciou po už preslávenom výroku – “Splň sa mi senil.” Végh chcel Vémolu vyhecovať a tak mu dal klasickú Attilovskú ponuku: “Ak urobíš na airbikeu 120 kalórii, tak ťa oblížeme od dola hore.” Päť minút na airbikeu napokon lepšie zvládol Vémola, ktorý spálil 108 kalórií, prešiel 2 a pol kilometra pri 2280 wattoch, čo je výkon ako hrom. Veľa nechýbalo a mal by Végh pred sebou sladkú výzvu – oblízať Vémolu. Attila Végh bol o niečo horší. Spálil 96 kalórií, v cieli mal na monitore 2,4 kilometra a 2006 wattov. V každom prípade to bola hlavne šou a zábava, takže spokojnosť na oboch stranách.

Mohlo by vás zaujímať: