Spoločnosť Domáce Top

VIDEO Veľká noc bude poriadne ušatá. Televízie prinesú filmy, pri ktorých sa oplatí sedieť doma

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Tento rok Slovákov žiadna oblievačka nečaká. Koronavírus uzavrel ľudí do svojich domovov, Veľká noc tak bude po prvý raz celkom iná, než aká bývala zvykom. Aby ale cez sviatky nebola žiadna nuda, televízie si prichystali bláznivé filmy, ktoré vás doslova pripútajú k obrazovkám. A verte, poriadna dávka top televíznych titulov vás tento rok neminie.

 

Jednotka

Na Veľký piatok Jednotka odvysiela dvojdielny životopisný film o pápežovi Františkovi Volajte ma František. Vyrozpráva v ňom ľudský príbeh o tŕnistej ceste Jorgeho Bergoglia, ktorú musel prekonať, kým sa stal pápežom. 

Od štvrtka do pondelka vás čaká štvordielna výpravná filmová séria Karol, človek, ktorý sa stal pápežom. Približuje životnú cestu charizmatického duchovného vodcu, ktorý okrem pomoci k pádu komunizmu obnovil život cirkvi.

Sobota bude patriť premiére rodinného koprodukčného filmu RTVS Uzly a pomaranče. ,,Snímka zachytáva príbeh pätnásťročného Dareka, ktorému sa po smrti matky všetko obrátilo naopak. V jeho živote sa však objavia kone, ktoré ho sprevádzajú nielen počas krásneho obdobia zamilovanosti, ale dovedú ho až na prah dospelosti,’’ uvádza hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Večer sa chystá aj romantika vo filme Love song.

Veľkonočný pondelok sa bude niesť v duchu hudby. Pripravený je záznam koncertu Mira Žbirku, v ktorom oslávil jubilejných 40 rokov pôsobenia na hudobnej scéne.

Každý deň vás bude Jednotka sprevádzať aj so svojimi rozprávkami, či už bratov Grimmovcov, ale aj rozprávky Sokoliar Tomáš, Dúhenka, Zlatý kolovrátok a filmy Takmer ružový príbeh a Veľká noc s Bonifácom. ,,Chýbať nebudú ani nové detské seriály RTVS Hlavule a Econauti,’’ dodáva Rusnáková.

Súčasťou vysielania na Jednotke budú aj veľkonočné bohoslužby. Celý program si môžete pozrieť TU.

 

Dvojka

Na Dvojke je pripravených množstvo dokumentov. Tešiť sa môžete na dokumentárny film RTVS Ťaživosť pravdy alebo dokument Dekretove dedičstvo. Polohraný dokument Revúcki discipuli je o žiakoch prvého slovenského gymnázia v Revúcej.

Na Veľkonočnú nedeľu môžu diváci v premiére prírodopisného dokumentu RTVS Motýle Slovenska – Hory a lesy nahliadnuť do skrytého a tajuplného života horských a lesných druhov motýľov. Ďalšou premiérou v nedeľu bude dokument o Genovi Kellym. Večer bude patriť SĽUK-u. Záznam z predstavenia vznikol k 70. výročiu jeho založenia. ,,Jednotlivé bloky Triptychu SĽUK, nazvané Balady, Cifry a Tatry, sú predelené výpoveďami a spomienkami posledných troch žijúcich zakladajúcich členov tanečného súboru Hedou Melicherovou, Darinou Ťapákovou, Jurajom Kubánkom a súčasným riaditeľom SĽUK-u Jurajom Hamarom,’’ infomruje Rusnáková.

Súčasťou vysielania v pondelok bude Charitatívny koncert Marián Čekovský a talenty pre Svetielko nádeje. Rovnako si môžete pozrieť Dvojdielny dokument Jack London: americké dobrodružstvo. No a film Čokoláda – nové čierne zlato poodhalí zákulisie sveta obchodu s kakaom a čokoládou.

 

Trojka

Na Trojke sa najviac zaujímavých relácií rozhodli priniseť na Veľký piatok. Súčasťou vysielania bude náboženský dokument o rôznych podobách Krížovej cesty a dokument Cesta do Compostely. Večer uviedie psychologickú drámu Od štvrtka do zmŕtvychvstania. Sobota a nedeľa bude rovnako venovaná náboženským príbehom. V cykle Malé biblické príbehy uvidia diváci časti Krížová cesta a Ježišova smrť, ale aj Ježišovo zmŕtvychvstanie.

Na Bielu sobotu je ešte naplánovaný priamy prenos Veľkonočnej vigílie z Trnavy. Veľkonočné vysielanie Trojky bude do nedele, kedy odvysiela ešte televízny dokument Tajomstvo vzkriesenia.

 

A čo budú vysielať Markíza a Jojka? Dozviete sa na ďalšej strane.