Politika Domáce Top

VIDEO Veľké prekvapenie. Chmelár vytiahol veľké eso. Podporil ho samotný prezident

BRATISLAVA- Kandidáti na prezidenta neprestávajú prekvapovať! Po šokujúcom oznámení Gabriely Drobovej len spred dvoch dní, sa pridáva ďalšia. Jeden z favoritov na post prezidenta Slovenskej republiky, publicista a aktivista Eduard Chmelár získal podporu od jednej z bývalých hláv štátu. V svojom videu ho podporuje Ivan Gašparovič, ktorý má skúsenosť s prezidentskou funkciou ako tretí Slovák vôbec. Prezidentom bol v rokoch 2004 až 2014, v úrade ho vystriedal súčasný prezident Andrej Kiska.

 

Ten pritom 15. mája ohlásil, že sa nebude v budúcoročných prezidentských voľbách opäť uchádzať o post hlavy štátu. Svoje plány bližšie predstaví po novembrových komunálnych voľbách do konca tohto roka. „Budem premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti, aby som aj po skončení v úrade prispel k začiatku novej politickej éry na Slovensku, aby som pomohol spojiť tých, ktorí sú nielen ochotní, ale aj schopní vládnuť zodpovedne a slušne,“ dodal Kiska s tým, že viac k tomu povie po komunálnych voľbách. Slovensko podľa Kisku potrebuje sebavedomú hlavu štátu, ktorá sa nebude báť postaviť za hodnoty modernej, slobodnej, demokratickej krajiny.

Podľa Gašparoviča by bol dobrým prezidentom práve Chmelár. Dokonca by mu dal aj svoj hlas. “Vážim si ho, pretože je svojský, má svoju predstavu a dokáže si to obhájiť,” skonštatoval na margo kandidáta bývalý prezident.

 

Prezidentské voľby budú na jar budúceho roka. Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Kandidatúru zatiaľ ohlásili  Robert Mistrík  s podporou strán SaS a Spolu, strana Most-Híd postavila do súboja svojho predsedu Bélu Bugára a mimoparlamentné Progresívne Slovensko advokátku Zuzanu Čaputovú.

Spomedzi parlamentných strán budú mať svojho kandidáta aj hnutie Sme rodina, a to Milana Krajniaka a Ľudová strana Naše Slovensko Mariana Kotlebu.

Záujem kandidovať na post hlavy štátu ohlásila Bohumila Tauchmannová Záborská, Radovan Znášik, Juraj Zábojník, Eduard Chmelár, predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec, Oskar Fegyveres, Martin Daňo i Štefan Harabin.