Politika Domáce Prezidentské voľby Top

VIDEO Zuzana Čaputová navštívila Prahu. Pozrite, s kým sa stretla

Zuzana Čaputová navštívila Prahu. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

PRAHA/BRATISLAVA – Novozvolená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa už činí. Včera navštívila Českú republiku a absolvovala zaujímavé rozhovory. Kto by čakal, že sa stretla so súčasnou hlavou štátu Milošom Zemanom, ten sa mýli.

 

Zuzana Čaputová sa už pred svojou júnovou inauguráciou rozhodla navštíviť nášho západného suseda. Ako informuje Blesk.cz, absolvovala stretnutia s niekoľkými ľuďmi. Chýbal však medzi nimi prezident Miloš Zeman. Ten v predvolebnom boji podporil Čaputovej protikandidáta Maroša Šefčoviča.

Prvá zvolená slovenská prezidentka povečerala s čestným predsedom strany TOP 09 a exministrom zahraničia Karlom Schwarzenbergom. Chcela sa tak poďakovať za to, že ju pred prezidentskými voľbami podporil.

Schwarzenberg k spoločnej večeri napísal: “Povečerali sme spolu, bolo tam niekoľko hostí a mali sme nejakú rybu.” Potom prišiel rad aj na zábavu. Budúca slovenská hlava štátu totiž večer stihla navštíviť aj koncert Boba Dylena, ktorý sa konal v pražskej Lucerne.

Medzi ďalšími známymi osobnosťami, s ktorými sa Zuzana Čaputová v Prahe stretla, bol aj riaditeľ knižnice Václava Havla Michael Žantovský.

Zuzana Čaputová nezavítala do Prahy sama. Sprevádzal ju jej partner Peter Konečný. Blesk nezabudol pripomenúť, že niektoré médiá ho označili za “prvého frajera”.