Domáce Spoločnosť Top

VIDEOREPORTÁŽ Spomínate na svoj prvý deň v škole? Tieto deti dnes prvý raz zasadli do lavíc, niektoré s plačom

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Čas hier a bezstarostného pobehovania sa pre tisíce škôlkarov dnešným dňom skončil. Tentokrát vstúpili do priestorov základných škôl ako plnohodnotní študenti, ktorí sú lační po vedomostiach a nových poznatkoch. Zatiaľ ešte v sprievode svojich rodičov a s bojazlivými výrazmi zisťovali, čo ich v škole čaká. My sme v prváckej triede nemohli chýbať tiež. Pozrite sa s nami, ako dopadol prvý školský deň.

 

Dnes sme sa síce zobudili do upršaného dňa, ale ani škaredé počasie nespravilo škrt cez rozpočet tisíckam detí po celom Slovensku. Letné prázdniny už skončili a žiakom základných a stredných škôl nezostávalo nič iné, len sa vrátiť do školy. Zahájenie školského roka niektorí niesli ťažko, ale našli sa aj svetlé výnimky, ktoré sa školských lavíc nevedeli dočkať. A takýchto poctivcov sme našli v prvom ročníku jednej bratislavskej základnej školy.

Deň D si s prvákmi prišli vychutnať aj ich hrdí rodičia, starí rodičia či iní rodinní príslušníci. Tí svoje ratolesti sprevádzali prvým školským dňom. Vyobliekaní žiaci sa na svoj prvý školský deň skutočne tešili. S kyticou a malou pozornosťou pre triednu pani učiteľku netrpezlivo čakali, kedy si po prvýkrát sadnú do školských lavíc. Nová škola, noví spolužiaci a nové prostredie má predsa svoje čaro.

Pamätáte si ešte svoj prvý školský deň? Presvedčte sa na vlastné oči, ako to vyzerá v školách dnes.