Domáce Šport Top

VIEME PRVÍ Hokejisti Slovana už poznajú nového generálneho manažéra. Z Košíc prichádza Bakoš

BRATISLAVA – Maroš Krajčí, Patrik Ziman, Oldřich Štefl. To bol trojlístok, ktorý v uplynulých 19.rokoch rozhodoval o osude hokejistov bratislavského Slovana z pozície generálneho manažéra či športového riaditeľa. Aspoň smerom von, keďže majiteľmi klubu bola a je rodina Širokých. Ale tie časy sú už minulosťou a do najslávnejšieho, najzadĺženejšieho a najpopulárnejšieho hokejového tímu na Slovensku prichádza Juraj Bakoš.

Meno, ktoré je v našich zemepisných šírkach dobré známe, keďže 58 ročný rodák z Kežmarku pôsobil ako generálny manažér HC Košice, pričom na východe Slovenska pôsobil v pozícii manažéra od roku 2004.  Počas jeho pôsobenia vo funkcii získal s Košicami päť titulov majstra Slovenska, vrátane „zlatého hetriku“ v rokoch 2009 – 2011. Juraj Bakoš na hokejovom funkcionárskom poli pôsobil aj v exekutíve Slovenského zväzu ľadového hokeja v rokoch 2011 – 2015. Či vo funkcii predsedu predstavenstva spoločnosti Pro-hokej, ktorá až do tejto sezóny riadila najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž.

Nový generálny manažér hokejistov Slovana Bratislava Juraj Bakoš. Zdroj / Michal Svítok

Podľa informácii Glob.sk si ho mal do Slovana Bratislava osobne vyžiadať Juraj Široký starší. Bakoša po príchode do Slovana čaká priam syzifovská úloha. Zohnať hráčov, keďže stále nemá podpísaného ani jediného, doplniť realizačný tím k trénerom Romanovi Stantienovi a Rudolfovi Jendekovi a hlavne zohnať peniaze na vyplatenie astronomického dlhu. Mestu musí do konca júna vyrovnať „sekeru“ vo výške viac ako jedného milióna EUR. Hráčom, zamestnancom a členom realizačného tímu doplatiť za uplynulé sezóny takmer 7 miliónov EUR na výplatách a odmenách. Inak si po odchode z KHL neškrtne ani v slovenskej extralige.

„Do Slovana prichádzam síce v neľahkej situácii, ale s jasným cieľom čo najskôr pozdvihnúť klub po všetkých stránkach. Oficiálne na stoličku generálneho manažéra zasadnem až v prvý júlový deň, pracovať som však už začal vo viacerých oblastiach. Úzko spolupracujem s hlavným trénerom Romanom Stantienom, spoločne pracujeme na skladaní mužstva. Oslovili sme viacerých chlapcov, ktorých by sme si v klube vedeli predstaviť. Chceme, aby jeho základ tvorili slovenskí hráči, aj takí, ktorí v Slovane už pôsobili a majú k nemu vzťah,“ povedal pre klubový web Juraj Bakoš.

Po odchode z Košícz manažmentu sa Juraj Bakoš rozhodol presťahovať na západne Slovensko, kde býva neďaleko Bratislavy. Dva roky bol bez hokej, no iba bez funkcionárskej stoličky.

„Jedna kapitola mojej hokejovej funkcionárskej kariéry sa pred dvoma rokmi uzatvorila v Košiciach. Napriek tomu som naďalej pravidelne sledoval dianie v našej lige, reprezentácii, a samozrejme Slovan v KHL. Na predchádzajúce úspechy chcem opätovne nadviazať v Bratislave, so Slovanom. Verím, že tvrdá práca, na ktorú som zvyknutý, sa postupne vyplatí a fanúšikovia Slovana budú mať opäť z hokeja radosť a na svoj klub budú patrične hrdí,“ doplnil pre klubový web HC Slovan Juraj Bakoš.