Spoločnosť Koronavírus Domáce

Víkend so sebou priniesol ďalších nakazených. Laboratóriá testovali stovky ľudí

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Na Slovensku v nedeľu (2. 8.) pribudlo desať prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 766 testov. Krajina tak celkovo doteraz eviduje 2354 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

 

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti uviedlo, že pozitívne testovaní boli piati ľudia v okrese Prešov, dvaja v Novom Meste nad Váhom a zhodne po jednom prípade pribudlo v Sabinove, Galante a Kysuckom Novom Meste. Na Slovensku sa doteraz urobilo celkovo 265 797 ukončených laboratórnych testov. Počet vyliečených pacientov stúpol na 1746, počas nedele pribudli štyria vyliečení pacienti.

S ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je v nemocniciach hospitalizovaných 29 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 13 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, na umelej pľúcnej ventilácii rovnako jeden človek. Na Slovensku počas nedele nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je 29.