Politika Kauzy Domáce Top

Virtuálna baba z Nových Zámkov. Andrej Danko prehovoril o svojom vzťahu so Zsuzsovou

Andrej Danko. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Nestretol sa s ňou, nevedel o koho ide a odmieta, že by s ňou riešil čokoľvek, čo by sa týkalo politiky. Andrej Danko deň po zverejnení jeho nahrávok s Alenou Zsuzsovou prehovoril o tom, čo ho so ženou obžalovanou v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka spája a aký bol ich vzťah. 

 

Okolo roku 2013 dostal na mobil fotku jednej peknej ženy, a keďže je prirodzené, že sa mu pekné ženy páčia, koho by to nepotešilo. Okrem toho sa v tom čase rozvádzal s vtedajšou manželkou. Takto začal Andrej Danko svoj dnešný brífing. Identita danej ženy ho vraj vôbec nezaujímala, lebo s ňou neriešil nič podstatné. Nehovorili vraj o politických, ekonomických ani právnych témach. “Navyše, ako je to dnes dokázané na súde a vo výpovediach, som sa ňou nikdy ani nestretol,” zdôraznil. Zsuzsová mala byť pre neho len virtuálnou osobou, ktorú mal v telefóne uloženu ako “babu z Nových Zámkov.” Zverejnenie komunikácie preto považuje za hrubé porušenie svojich práv. “Pokladám za choré a zvrhlé, aby v čase predvolebnej kampane niekto takto z pozadia podporoval politický boj,” uviedol.

Flirt cez telefón

Danko si mal so Zsuzsovou telefonovať najmenej trikrát. Stať sa tak malo pravdepodobne v novembri a decembri 2016. V tom čase už viac ako pol roka zastával funkciu predsedu parlamentu. Dohovárať sa mali aj na osobnom stretnutí. Nahrávky daných rozhovorov majú pochádzať z mobilu Mariana Kočnera, tiež obžalovaného v kauze vraždy Kuciaka. Informoval o nich včera Denník N.

O čom hovorili? 

Prvá nahrávka má byť v Kočnerovom telefóne datovaná zo dňa 12. novembra 2016. Zsuzsová s Dankom sa na nej majú dohadovať na osobnom stretnutí, ktoré má byť v pondelok. „Dobre, tak vás bozkávam všade a nekonečne sa teším už,“ má vravieť Danko. „Budete už konečne moja celú noc,“ dodáva a pýta sa jej, či sa už teší. Dvojica si má celý čas vykať.

Ďalšia nahrávka má byť datovaná 13. novembra 2016. Opäť na nej majú hovoriť o osobnom stretnutí. Padne aj miesto, kde sa má odohrať – pri Šamoríne. „Ale ja nechcem ísť na žiadne verejné miesto,“ má si klásť Zsuzsová podmienky. Danko ju má uisťovať, že si vie aj napriek funkcii zariadiť, aby bol sám. „No dúfam, lebo nerada by som mala nejakú neželanú asistenciu,“ má so smiechom odpovedať Zsuzsová. Opäť si vykajú.

Tretia nahrávka má údajne dátum 4. december 2016. Zsuzsová sa má na nej Dankovi sťažovať, že je zaneprázdený. „Bola som už dvakrát (v Bratislave), ale vy ste taký zaneprázdnený jak Obama,“ má mu vyčítať. Danko je podľa Denníka N na tejto nahrávke v porovnaní s predošlými dvomi už rezervovanejší. Zsuzsovej vysvetľuje, aké má pracovné povinnosti. Uvádza, že na druhý deň musí ísť do Poľska. Danko bol 4. decembra 2016 podľa svojho oficiálneho programu na stretnutí predsedov parlamentov krajín V4 v Poľsku. Daný rozhovor tak mohol vzniknúť 3. decembra 2016 a do Kočnerovho telefónu sa následne mohol dostať deň po tom.

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Osobne len s Glváčom

Ako uviedla Alena Zsuzsová počas prípravného konania vo veci vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, s Andrejom Dankom bola v kontakte. Na otázku, s kým z “mocných”, s ktorými komunikovala, sa aj stretla, menovala iba Martina Glváča. Meno Andreja Danka nepovedala. Po zadržaní sa mala na adresu druhého najvyššieho ústavného činiteľa vyjadriť nasledovne: „Danko??? Bol vždy milý a skôr motáčik a kopa nešťastia.“