Domáce Top

Vládu čaká program v Brusel. Hlavnou témou bude predsedníctvo

BRATISLAVA – Členovia vlády SR budú v stredu 1. júna, teda presne mesiac pred začiatkom slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, spoločne diskutovať s kolégiom komisárov Európskej komisie. Delegáciu povedie predseda vlády Robert Fico.

Ako informoval tlačový odbor úradu vlády, premiér sa stretne aj s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom aj s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom. Ústrednou témou rokovaní bude slovenské predsedníctvo.

Pracovný deň v Bruseli sa začne príhovorom predsedu vlády k zamestnancom Stáleho zastúpenia SR pri EÚ, a to za účasti podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča. Počas rokovania Fica s európskymi špičkami absolvujú ministri bilaterálne rokovania v Európskom parlamente alebo na Generálnom sekretariáte Rady EÚ.

Následne sa slovenská vláda zíde na pracovnom obede s kolégiom komisárov Európskej komisie. Témami budú predsednícke priority v jednotlivých kľúčových oblastiach. Aj keď sa na pracovnom programe v Bruseli zúčastnia členovia vlády, nejde o zasadnutie kabinetu, ktoré sa zvyčajne koná v stredu.