Spoločnosť Domáce GPlus Top

Vlakom na hokejové majstrovstvá. Železnice posilnia dopravu

Zdroj: TASR / František Iván

BRATISLAVA – Dlhoočakávané Majstrovstvá sveta v hokeji sú už takmer za dverami. Slovensko sa aj naďalej snaží vytvoriť čo najlepšie podmienky či už pre hráčov alebo fanúšikov hodné hosťujúcej krajiny. Rovnakým mottom sa riadi organizačný výbor IIHF  a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Kvôli nadšencom tohto športu posilnili vlakové spojenia, aby sa každý fanúšik mohol na hokejové zápasy dostať bez problémov.

 

83. majstrovstvá sveta v hokeji tento rok na Slovensku odštartujú už 10. mája. Vychutnať si hokejový zážitok budú môct fanúšikovia do 26. mája v Košiciach a v Bratislave. ZSSK vstupuje do majstrovstiev sveta ako dopravný partner.

Počas svetového šampionátu vypravia železnice sedem mimoriadnych vlakov. Od začiatku marca (3.marca) premáva na trase Bratislava – Košice ,,hokejové” IC-čko Macejko. Pomenovaný je podľa oficiálneho maskota hokejových majstrovstiev. ZSSK má pre každého cestujúceho mimoriadneho vlaku malý darček v podobe fanúšikovského šálu. ,,Naspäť bude športovým priaznivcom k dispozícii mimoriadny vlak IC 526 MACEJKO (Košice 23:17 – Bratislava 03:58), ktorý ZSSK vypraví špeciálne iba v deň zápasov slovenských hokejistov v základnej skupine,” uvádza sa v tlačovej správe ZSSK.

Zdroj: ZSSK

Železnice si však pripravili pre svojich cestujúcich ďalšie prekvapenie. Vytvorili špeciálnu hokejovú stránku www.vlakomnahokej.sk, prostredníctvom ktorej sa fanúšikovia dozvedia všetky potrebné informácie. ,,V priebehu marca ZSSK spustí i kampaň Vlakom na hokej. Fanúšikovia sa môžu tešiť na súťaže o hokejové šály na FB spoločnosti či na stránke šampionátu,” píše ZSSK.

ZSSK vstupuje do majstrovstiev sveta ako dopravný partner. Zdroj: TASR / František Iván

Kozmetické zmeny

Čiastočnými úpravami prejde do majstrovstiev aj Hlavná stanica v Bratislave. Priestory železnicnej stanice ,,vylepšia” len kozmetickými úpravami. Podľa hovorcu Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michala Lukáča by čistenie, oprava a údržba priestorov stanice mala byť dokončená do konca apríla.

Východ Slovenska sa na májové majstrovstvá pripravuje dômyselnejšie. Košická vlaková stanica už má za sebou opravu fasády, vonkajšieho schodiska či obmurovanie sklobetónovej steny. ŽSR tvrdí, že do majstrovstiev sa stihne vykonať ešte niekoľko ďalších úprav ako sú natretie prístreškov, obnova podchodu, oprava dlažby či skvalitnenie osvetlenia. Pripravená je aj komplexná rekonštrukcia nástupíšť 1, 2 a 3, na ktorých vybudujú bezbariérový prístup, povrch a pokrytie nástupíšť. ,,Nakoľko sa jedná o pomerne veľkú investíciu, jednak z časového hľadiska, ale aj z hľadiska náročnosti pri organizovaní dopravy (výluky koľají a samotných nástupíšť počas výstavby, pristavovanie súprav k nástupištiam), so začiatkom rekonštrukcie sa počíta až po MS,” dodal hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Galéria
Počas svetového šampionátu vypraví ZSSK sedem mimoriadnych vlakov. Zdroj: archív
ZSSK vstupuje do majstrovstiev sveta ako dopravný partner. Zdroj: TASR
Atmosféru bude spríjemňovať aj hokejový maskot Macejko. Zdroj: ZSSK
Na snímke zľava maskot Macejko, hokejista Ladislav Nagy, riaditeľka komunikácie MS v ľadovom hokeji IIHF 2019 Michaela Grendelová, brankár Ján Laco a obchodný riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Karol Martinček počas predstavenia IC Macejko v Košiciach. Zdroj: ZSSK
Budova Hlavnej stanice v Bratislave pred rekonštrukciou. Zdroj: Glob.sk I Dávid Duducz
V Košiciach sa na majstrovstvá pripravujú zodpovednejšie. Zdroj: TASR / František Iván
navigate_before
navigate_next