Spoločnosť Politika Zahraničné

Vo svete je vyše 6 miliónov nakazených, najviac pribúdajú v Latinskej Amerike

Zdroj: pixabay.com

PARÍŽ – Po celom svete potvrdili už viac ako šesť miliónov prípadov nákazy novým koronavírusom. Dve tretiny z nich zaznamenali v Európe a USA. Aktuálne sa však vírus najrýchlejšie šíri v Latinskej Amerike, vyplýva z najnovšej bilancie agentúry AFP.

 

Z oficiálnych údajov, ktoré boli k dispozícii v sobotu o 22.15 h SELČ, vyplýva, že vo svete bolo potvrdených už minimálne 6.000.867 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 a 366.848 úmrtí. Najviac postihnutým svetadielom zostáva Európa s približne 2,1 milióna prípadmi nákazy a takmer 178.000 úmrtiami na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje.

Najhoršie postihnutou krajinou sveta sú stále Spojené štáty, ktoré doposiaľ potvrdili 1,76 milióna infikovaných a vyše 103.000 mŕtvych. Vírus sa však v súčasnosti najviac šíri v krajinách Latinskej Ameriky, kde za posledných 24 hodín pribudlo vyše 45.000 nakazených. Celkovo tam už evidujú takmer 945.000 infikovaných a viac ako 49.000 úmrtí na COVID-19.

Ako zdôrazňuje AFP, štatistika zohľadňuje len potvrdené prípady nákazy a úmrtí, čo je zrejme len malá časť z reálneho počtu infikovaných. Mnohé krajiny totiž testujú iba osoby s vážnymi príznakmi ochorenia, prípadne nedisponujú dostatočnými prostriedkami na testovanie. Bilancia AFP je založená na oficiálnych údajoch z jednotlivých krajín a na informáciách Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).