Spoločnosť Domáce

Vo výsluchu osôb zadržaných v rámci akcie Plevel sa naďalej pokračuje

Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

BRATISLAVA – Sudca pre prípravne konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, zatiaľ vypočul do približne 22.00 hodiny dvoch zo štyroch obvinených a zadržaných osôb v rámci policajnej akcie Plevel.

 

Vo výsluchu posledných dvoch súd pokračuje aj v neskorých nočných hodinách. O rozhodnutí bude informovať vo štvrtok (17.9.) hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Sudca o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) stíhať kvarteto väzobne začal rozhodovať v stredu po 15. hodine. Prokurátor ako dôvody väzby vo svojom návrhu uviedol dôvodnú obavu z kolúzneho konania a dôvod preventívnej väzby.

ŠTS v Banskej Bystrici pojednáva o väzobnom stíhaní žilinského okresného sudcu Daniela Béreša a ďalších troch osôb vrátane bývalého krajského sudcu Pavla Polku. Zadržaní boli príslušníkmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) počas akcie s názvom Plevel, v rámci ktorej polícia zadržala 11 osôb.

Medzi zadržanými bola aj predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová, ktorá bola po zasadnutí pléna Ústavného súdu SR v utorok (15. 9.) prepustená bez obvinenia na slobodu. Akcia Plevel súvisí s korupčnou trestnou činnosťou, polícia razie a prehliadky vykonávala v pondelok (14. 9.).

Akcia Plevel súvisí s korupčnou trestnou činnosťou, polícia razie a prehliadky vykonávala v pondelok (14. 9.).