Regióny Prešov

Vodiči, pozor! Na cesty v podtatranskom regióne sa vrátila zima

Na podtatranské cesty sa vrátila zima. ZDROJ: FB/Dopravný servis

POPRAD – Na cesty v podtatranskom regióne sa po krátkom oteplení opäť vrátila zima. Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad mala vo výkone desať sypačov a štyri nakladače. Za posledných 48 hodín cestári posypali inertným materiálom viac ako 1 000 kilometrov ciest, ďalších takmer 1 500 kilometrov upravili chemickým posypom a prepluhovali cca 2 250 kilometrov ciest naprieč celým regiónom.

 

“Problémy spôsobovalo na mnohých úsekoch v okrese Poprad husté sneženie a silný nárazový vietor. Najviac boli zasiahnuté cesty v oblasti Vysokých Tatier – Lysá Poľana – Tatranská Kotlina, dá sa povedať, že aj celý okres Kežmarok,” uviedli popradskí cestári.

 

Problémy tiež boli na horských priechodoch Vernár a Branisko a tiež v úseku Uloža – Brutovce – Bijacovce v okrese Levoča.

Počas posledných dvoch nocí spadlo na cesty aj veľké množstvo stromov, ktoré bolo nutné z ciest odstrániť. Napriek uvedeným problém sú všetky cesty prejazdné a zjazdné. “Vrstvu utlačeného snehu do dvoch až troch centimetrov máme na ceste II/537 od Podbanského – Tatranská Kotlina, I/66 Tatranská Kotlina – Tatranská Javorina,” dodáva Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad.