Regióny Žilina

Vodičov ešte stále láka alkohol, v Žilinskom kraji ich bolo za týždeň až 50

Zdroj: TASR / KR PZ v Prešove

ŽILINA – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji 50 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

 

Doplnil, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 14 nad jedno promile a u 10 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. “Dychovými skúškami zistili policajti požitie alkoholu aj u 26 vodičov nemotorových vozidiel,” uviedol krajský policajný hovorca.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. “Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické,” upozornil Moravčík.

“Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” dodal krajský policajný hovorca.