Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Vodičov malo kasírovať 300 nových RADAROV: Veľký ZVRAT! Takto to bude po NOVOM

Policajné auto.
Ilustračná foto: Zdroj: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

BRATISLAVA – Vodičov nedávno zastihli plány ministerstva vnútra, podľa ktorých naše cesty majú zaplaviť stovky radarov, čo budú automaticky posielať pokuty. A to až pol milióna ročne. Nastúpila však úradnícka vláda a nákup sa nekoná. Ako vysvetlil nový minister, neznamená to však definitívny koniec projektu.

 

Rezort vnútra, po vzore zo zahraničia, ohlásil zámer nakúpiť 279 stacionárnych radarov, ktoré samy vyhodnocujú priestupky aj posielajú pokuty. „Mobilné radary potrebujú mať vždy dohľad, musí tam byť prítomný dopravný policajt. To mi nevyhovuje. Chceme šetriť ľudské sily,“ vysvetlil dôvody investície policajný prezident Štefan Hamran. Jej výška sa mala vyšplhať na vyše 34 miliónov eur, rezortu už na to odklepli peniaze z Plánu obnovy.

Stacionárne radary však na našich cestách tak skoro nepribudnú. Vláda padla a do kabinetu nastúpili úradníci. Nový minister vnútra Ivan Šimko ich nákup nezrealizuje. „Myslím, že Slovensko potrebuje tieto radary a chcem v tom pokračovať, pripravovať projekt, odovzdať ho budúcej vláde. Nebudem už ale vyhlasovať verejné obstarávanie,“ uviedol pre Televízne noviny Ivan Šimko. Verejné obstarávanie mali podľa pôvodných plánov vypísať do leta.

Definitívne tak o nákupe stacionárnych radarov rozhodne až vládna garnitúra, ktorá vznikne po septembrových voľbách. Je však otázne, aké stanovisko k nemu budúca vláda zaujme.

Polícia už pritom aj určila úseky ciest, kde mali byť radary umiestnené. Kontrolovať mali nielen rýchlosť, ale aj stopku a červenú na semafore.


DESAŤTISÍCE ľudí sa už čoskoro nedostanú do práce ani školy: Hrozí to CELÉMU Slovensku! Vieme prečo