Koronavírus Domáce

Vojaci pomáhajú počas druhej vlny pandémie na odberových miestach

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Príslušníci Ozbrojených síl (OS) SR sú nasadzovaní aj počas tzv. druhej vlny pandémie nového koronavírusu. V súčasnosti plnia úlohy vo veľkokapacitných odberových miestach zriadených Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ale aj v rámci zmiešaných hliadok s Policajným zborom (PZ). Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

“Profesionálni vojaci sú v rámci operácie Corona pripravení plniť ďalšie čiastkové úlohy, vydané na základe uznesenia vlády a ústredného krízového štábu v zmysle platnej legislatívy tak, ako ich plnili počas prvej vlny na jar a začiatkom leta tohto roka. Aj týmto potvrdzujú, že sú tu pre občanov SR 24 hodín denne sedem dní v týždni,” skonštatovala hovorkyňa.

Na zriadenie veľkokapacitných odberových miest poskytli OS SR aj kontajnery ISO1C. Počet vojakov v zmiešaných hliadkach s príslušníkmi Policajného zboru sa mení v závislosti od aktuálnych požiadaviek. V pondelok (21. 9.) bolo napríklad nasadených 23 príslušníkov OS SR.