Vojak, ktorý vnikol do rezidencie kanadského premiéra Trudeaua, čelí 22 obvineniam

OTTAWA – Kanadské úrady vzniesli obvinenia v 22 bodoch voči mužovi, ktorý minulý štvrtok vnikol do rezidencie kanadského premiéra Justina Trudeaua, informovala v utorok agentúra DPA.

 

Kanadský vojak v zálohe Corey Hurren je podľa súdnych dokumentov okrem iného obvinený, že sa Trudeaovi vyhrážal „smrťou alebo ublížením na zdraví“. Väčšina obvinení však súvisí so strelnými zbraňami, uvádza DPA s odvolaním sa na stanicu CBC.

Hurren podľa obvinení 2. júla svojím pick-upom prerazil bránu pozemku v Ottawe, kde sa nachádza rezidencia súčasnej generálnej guvernérky Kanady Julie Payetteovej. Na pozemku aktuálne žije i Trudeau, pretože v oficiálnom sídle premiéra prebieha rekonštrukcia. Trudeau ani Payetteová však v čase incidentu neboli doma.

Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP) uviedla, že 46-ročný Hurren je slúžiacim príslušníkom kanadského záložného vojska. Priviezol sa z kanadskej provincie Manitoba a svojou polododávkou prerazil bránu vo štvrtok 2. júla o 06.30 h.

Vozidlo prestalo mužovi fungovať a potom ho spozorovali, ako po rozsiahlom pozemku kráča pešo a s puškou. Polícia ho spacifikovala v skleníku. Začala sa s ním rozprávať a o približne dve hodiny ho zatkla.

Viac o téme: Corey Hurren, Justin Trudeau, Kanada, obvinenia, premiér, rezidencia, smť, strelné zbrane, úrady, vojak, vyhrážky

Súvisiace články