Politika Kauzy Domáce Top

VRAŽDA KUCIAKA. Páchatelia odmietajú vinu. Súd rozhoduje, či ostanú za mrežami

Špecializovaný trestný súd dnes rozhodne, či štyria obvinení v prípade vraždy Jána Kuciaka, ostanú za mrežami. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Posun vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici dnes od jednej hodiny popoludní rozhoduje, či páchatelia ostanú za mrežami. V tejto chvíli sú z úkladnej vraždy obvinení traja muži a jedna žena. Všetci sa nachádzajú v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Tomáša Sz, Miroslava M. a Zoltána A. z úkladnej vraždy a ďalších trestných činov ešte v piatok. Včera k nim pribudla obvinená  Alena Z. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva.

Prokurátor podal v prípade všetkých štyroch návrh na vzatie do vyšetrovacej väzby. Polícia ešte v piatok na sociálnej sieti uviedla, že o vine zadržaných osôb vôbec nepochybuje. Do budovy Špecializovaného trestného súdu prišli všetci štyria obvinení v putách v sprievode ozbrojených mužov. Alenu Z. doviedli na súd v predklone, tvár si zakrývala dlhými čiernymi vlasmi. Právni zástupcovia sa pred začatím pojednávania odmietli vyjadrovať.

Podľa informácií televízie JOJ ale obvinení svoju vinu odmietajú. Tomáš Sz. mal podať voči obvineniu sťažnosť. Oficiálne informácie polícia zatiaľ neposkytuje.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili v dome vo Veľkej Mači vo februári tohto roka. Dvojicu našla polícia až po piatich dňoch. Kuciaka zabili dve strely do srdca, jeho partnerku jedna do hlavy. Novinár sa venoval kauzám, daňovým podvodom a podivným obchodom.