Spoločnosť Domáce

Všeobecná zdravotná poisťovňa začala s reorganizáciou.

Zdroj: SITA / Marián Peiger

BRATISLAVA – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začala s reorganizáciou. Jej predstavenstvo chce v štátnej zdravotnej poisťovni nastaviť tzv. líniové riadenie. Po novom zruší pozície ôsmich krajských riaditeľov. TASR o tom za VšZP informovala Zuzana Štukovská.

 

“Každé nové vedenie musí mať konkrétne predstavy nielen o tom, kde chce spoločnosť doviesť, ale aj ako a s kým dokáže svoje ciele úspešne zrealizovať,” uviedol generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko. Priblížil, že model líniového riadenia zefektívňuje prevádzku a v nadväznosti na ňu aj kľúčové interné procesy.

Jedným z prvých krokov, ku ktorým VšZP pristúpila, je priame riadenie a metodické usmerňovanie zamestnancov odborných útvarov v regiónoch z centra. “V predstavenstve sme jednotní aj v tom, že pozície, ktoré nemajú potenciál prinášať efektivitu, sa z tohto dôvodu zrušia,” komentoval.

V rámci pripravovaného líniového riadenia sa preto do budúcnosti s pozíciami už nebudú obsadzovať ani pozície krajských riaditeľov. Tí končia k 30. júnu.

Od nástupu nového vedenia odišlo z VšZP 30 zamestnancov. Strapko vedie VšZP od 7. mája. V najväčšej zdravotnej poisťovni na Slovensku sa aktuálne realizuje hĺbková finančná analýza.