Domáce

Vstupenka Múzpas funguje v Banskobystrickom kraji už druhý rok

Múzpas poskytuje lacnejšie vstupné do múzeí a galérií. ZDROJ: youtube.com

BANSKÁ BYSTRICA – Banskobystrický samosprávny kraj ponúka domácim i turistom možnosť navštíviť múzeá a galériu v Banskej Bystrici a okolí so zvýhodnenou vstupenkou Múzpas už druhý rok. Do ponuky v tejto sezóne pribudol aj Regiónpas, ktorý ponuku rozširuje na celý kraj a remeselné kurzy. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja v Banskej Bystrici.

 

“Po úspešnom minuloročnom štarte je i tento rok v ponuke Múzpas, ktorý návštevníkov dostane do ôsmich múzeí a galérie v Banskej Bystrici a okolí. Od minulého roka k Stredoslovenskému múzeu, Stredoslovenskej galérii, Múzeu SNP, Poštovému múzeu a Slovenskému múzeu máp pribudli tri nové – Thurzo-Fugger zážitková expozícia, Hodinová veža a Literárne a hudobné múzeum,” povedala Štepáneková s tým, že viac informácií záujemcovia nájdu na webe Banskobystrického samosprávneho kraja.

Podľa Petra Černeka, vedúceho Oddelenia kultúry Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, Regiónpas poskytuje zvýhodnené vstupy do kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, a to v Lučenci do Novohradského múzea a galérie, v Brezne do Horehronského múzea, v Rimavskej Sobote do Gemersko-malohontského múzea, v Novej Bani do Pohronského múzea a v Banskej Bystrici do Stredoslovenskej galérie a Stredoslovenského múzea.

“Okrem toho jeho držitelia majú zľavy na remeselné kurzy v našich osvetových strediskách, zľavy na vstupné do hvezdární a planetária či zľavu na občerstvenie v sieti cukrární v Lučenci, Zvolene alebo Banskej Bystrici,” dodal Černek.